Krievijas hokejisti atkal koncentrējas uz aizsardzību un tiek Pekinas spēļu finālā

Pekinas olimpisko spēļu vīriešu hokeja turnīra pusfinālā Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) vienība demonstrēja kārtējo aizsardzības meistarklasi un ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0) pārspēja Zviedrijas izlasi, iekļūstot finālā.

Pirmo periodu abas komandas aizvadīja līdzīgi, nevienai no vienībām neizceļoties ar precīzu metienu. Krievijas hokejisti nopelnīja divus noraidījumus, kurus Zviedrijas izlase neizmantoja. Atlikušajā mačā KOK hokejisti nenoraidījās ne reizi.

Otro mača nogriezni strauji atklāja Krievijas hokejisti, vārtus jau 15. sekundē pēc Jegora Jakovļeva un Pāvela Karnauhova piespēlēm gūstot Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Maskavas “CSKA” uzbrucējam Antonam Sļepiševam.

Trešajā periodā Zviedrijas hokejisti tomēr panāca neizšķirtu, pēc Džonatana Pudasa un Henrika Tommernesa piespēlēm ripu KOK vienības vārtos raidot Šveices augstākās līgas (NL) komandas “EV Zug” komandas uzbrucējam Antonam Landeram.

Pamatlaikā komandas vairs vārtus neguva, tāpat kā papildlaikā. Pēcspēles metienu sērijā Ņikita Gusevs un Jegors Jakovļevs guva vārtus KOK komandas labā pirmajos piecos metienos, bet uzvaras ripu iemeta Arsēnijs Gricjuks. Zviedrijas izlases sastāvā ar rezultatīvu metienu izcēlās Lūkass Valmarks un Joakims Nordstrēms.

Ivans Fedotovs atvairīja 34 no 35 Zviedrijas izlases metieniem, bet Larss Juhansons tika galā ar 39 no 40 KOK komkandas raidījumiem.

Zviedrijas izlase cīņā par bronzu rīt, 19. februārī, tiksies ar Slovākijas izlasi, bet KOK izlase fināla cīņā par zeltu krustos nūjas ar Somijas valstsvienību 20. februārī.