Vairāki NHL klubi izrādījuši interesi par latviešu jauno aizsargu Feņenko

17 gadus vecais latviešu aizsargs Niks Feņenko, kurš šosezon aizvada lielisku debijas sezonu Kvebekas Junioru hokeja līgā (QMJHL) Beikomo ”Drakkar” komandas rindās, sarunā ar ”Latvijas Radio” atklājis, ka par viņu interesi izrādījuši pieci līdz desmit Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubi.

Feņenko, aizvadot savu pirmo sezonu QMJHL, regulārajā čempionātā 62 spēlēs izcēlās ar sešiem gūtiem vārtiem un 34 rezultatīvām piespēlēm. Savā QMJHL debijas sezonā 17 gadus vecais hokejists kļuva par ”Drakkar” labāko bombardieri starp aizsargiem un ceturto rezultatīvāko spēlētāju. Šobrīd viņa pārstāvētā komanda turpina cīnīties izslēgšanas mačos.

“Man iedeva iespēju šeit spēlēt un sanāca tā, ka neesmu tikai aizsardzības spēlētājs, bet arī uzbrukumā vairāk,” norādīja Feņenko. ”Domāju, tas viss tikai tāpēc, ka iedod iespēju un pastāsta, ka tu vari, un tad kaut kas arī sanāk. Tā arī kaut kā aizgāja, jo sākumā nedomāju, ka vākšu tik daudz punktus.”

Feņenko atklāja, ka par viņu sezonas gaitā interesi ir izrādījuši vairāki NHL klubi. ”Esmu runājies. Ir bijušas intervijas, bet neteikšu, ka ļoti daudz. Par dažiem džekiem, kurus es zinu, ir daudz vairāk intereses. Par mani interesi ir izrādījušas piecas līdz desmit komandas.”

Jaunais latviešu aizsargs norādīja, ka visnopietnāko interesi par viņu ir izrādījušas Sanhosē ”Sharks”, Ņūdžersijas ”Devils” un Ņujorkas ”Islanders” komandas. ”Islanders” no ”Drakkar” kluba ģenerālmenedžera esot paņēmusi Feņenko tālruņa numuru.

”Neesmu izvēlīgs, draftā vispār nebūs svarīgi, kura komanda mani izvēlēsies,” norādīja 17 gadus vecais hokejists. ”Gribu sevi pierādīt, nav svarīgi kurā komandā.”

NHL drafta jauno spēlētāju izvēles ceremonija šogad notiks 7. un 8. jūlijā. Tā šoreiz norisināsies Monreālā.

Autors: Rainers Rogs Avots: Latvijas Radio

Komentāri (0)