Šilovs un “Canucks” ielaiž piecus vārtus, sērijā gaidāma septītā spēle (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas ceturtdaļfināla kārtas sestajā mačā Latvijas izlases hokejistu Teodora Bļugera un Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras “Canucks” komanda ar rezultātu 1:5 (1:1, 0:2, 0:2) viesos piekāpās Edmontonas “Oilers” vienībai.

Bļugers šajā spēlē 17 minūtēs un 41 sekundē pa pretinieku vārtiem nemeta, izpildīja divus spēka paņēmienus, uzvarēja 75% iemetienu, kā arī no laukuma nokāpa ar negatīvu lietderības koeficientu “-1”.

Pirmā perioda devītajā minūtē “Oilers” uzbrucējs Dilans Holovejs atklāja spēles rezultātu, taču 11. minūtē Nilss Hoglanders panāca izlīdzinājumu.

Otrās trešdaļas astotajā minūtē Zeks Haimans vēlreiz izvirzīja vadībā Edmontonas klubu, bet 12. minūtē Evans Bušārs dubultoja pārsvaru.

Trešā mača nogriežņa ceturtajā minūtē Raiens Ņūdžents-Hopkinss guva ceturtos “Oilers” vārtus, taču 14. minūtē Evanders Keins panāca 5:1 mājinieku labā – šāds rezultāts palika arī līdz spēles beigām.

Artūrs Šilovs atvairīja 22 no 27 “Oilers” metieniem, bet Stjūarts Skiners tika galā ar 14 no 15 “Canucks” raidījumiem.

Bļugers regulārajā sezonā 68 spēlēs guva sešus vārtus un atdeva 22 rezultatīvas piespēles, kam 12 izslēgšanas cīņās viņš pievienojis divas rezultatīvas piespēles

Šilovs NHL regulārajā čempionātā šosezon aizvadīja četrus mačus, izcīnīja trīs uzvaras, atvairīja 88,1% pretinieku metienu un vidēji spēlē ielaida 2,47 ripas.

Deviņās Play-off spēlēs Šilovs izcīnījis piecas uzvaras, ticis galā ar 89,8% pretinieku raidījumu un vidēji mačā ielaidis 2,89 ripas.

AHL vārtsargs 34 cīņās ar Abotsfordas “Canucks” vienību izcīnīja 15 uzvaras, tika galā ar 90,7% pretinieku metienu un vidēji mačā ielaida 2,74 vārtus.

Rezultāts sērijā šobrīd ir neizšķirts 3-3.

Izšķirošā, septītā spēle sērijā norisināsies 21. maijā plkst. 4:00 pēc Latvijas laika Vankūverā.

Jau zināms, ka nākamās spēles uzvarētājs Rietumu konferences finālā krustos nūjas ar Dalasas “Stars” komandu.