Šilova un Bļugera “Canucks” gandrīz paveic brīnumu, taču izstājas no Stenlija kausa izcīņas (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas ceturtdaļfināla kārtas septītajā mačā Latvijas izlases hokejistu Teodora Bļugera un Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras “Canucks” komanda ar rezultātu 2:3 (0:0, 0:3, 2:0) mājās piekāpās Edmontonas “Oilers” vienībai.

Bļugers šajā spēlē deviņās minūtēs un 47 sekundē pa pretinieku vārtiem nemeta, izpildīja divus spēka paņēmienus, uzvarēja 50% iemetienu, kā arī no laukuma nokāpa ar negatīvu lietderības koeficientu “-1”.

Pirmajā periodā neviena no komandām vārtus neguva, bet otrās trešdaļas otrajā minūtē “Oilers” aizsargs Kodijs Sīsī atklāja spēles rezultātu.

Sestajā minūtē Zeks Haimans dubultoja pārsvaru, taču Raiens Ņūdžents-Hopkinss 16. minūtē vairākumā panāca 3:0 “Oilers” labā.

Trešā mača nogriežņa 12. minūtē Konors Gārlands vienus vārtus atguva, bet 16. minūtē Filips Hroneks samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Atspēlēties gan Vankūveras komandai neizdevās un abu latviešu klubs piedzīvoja zaudējumu gan spēlē, gan sērijā.

Artūrs Šilovs atvairīja 26 no 29 “Oilers” metieniem, bet Stjūarts Skiners tika galā ar 15 no 17 “Canucks” raidījumiem.

Bļugers regulārajā sezonā 68 spēlēs guva sešus vārtus un atdeva 22 rezultatīvas piespēles, kam 13 izslēgšanas cīņās viņš pievienojis divas rezultatīvas piespēles

Šilovs NHL regulārajā čempionātā šosezon aizvadīja četrus mačus, izcīnīja trīs uzvaras, atvairīja 88,1% pretinieku metienu un vidēji spēlē ielaida 2,47 ripas.

Desmit Play-off spēlēs Šilovs izcīnījis piecas uzvaras, ticis galā ar 89,8% pretinieku raidījumu un vidēji mačā ielaidis 2,89 ripas.

AHL vārtsargs 34 cīņās ar Abotsfordas “Canucks” vienību izcīnīja 15 uzvaras, tika galā ar 90,7% pretinieku metienu un vidēji mačā ielaida 2,74 vārtus.

“Oilers” izcīnījuši uzvaru sērijā ar rezultātu 4-3.

Edmontonas klubs Rietumu konferences finālā krustos nūjas ar Dalasas “Stars” komandu.