NHL nosaukuši šīs sezonas MVP kandidātus

Nacionālās hokeja līgas (NHL) profesionālo hokeja žurnālistu asociācija izlēmusi, ka šosezon Hārta trofejas, jeb NHL vērtīgākā spēlētāja balvas finālisti šosezon ir Ostons Metjūzs, Konors Makdeivids un Igors Šestjorkins.

Toronto “Maple Leafs” uzbrucējs Ostons Metjūzs šosezon 73 spēlēs guva 60 vārtus un atdeva 46 rezultatīvas piespēles. Metjūzs otro sezonu pēc kārtas ieguva Morisa Rišāra trofeju, kas pienākas labākajam vārtu guvējam NHL sezonā. Tāpat, Metjūzs ir pirmais hokejists, kurš guvis 60 vārtus sezonā kopš Stīvena Stemkosa, kurš to izdarīja 2011./2012. sezonā.

Edmontonas “Oilers” uzbrucējs Konors Makdeivids šosezon 80 spēlēs guva 44 vārtus un atdeva 79 piespēles, nopelnot Ārta Rosa trofeju, ar kuru tiek apbalvots NHL rezultatīvākais hokejists. Makdeivids pagājušosezon ieguva gan Ārta Rosa, gan Hārta trofeju.

Ņujorkas “Rangers” vārtsargs Igors Šestjorkins šosezon 53 mačos atvairīja 93,5% preetinieku metienu un vidēji mačā ielaida 2,07 vārtus. Šestjorkins šosezon bija labākais vārtsargs atvairīto metienu un vidēji ielaisto vārtu kategorijā. Tāpat, viņš ir pirmais vārtsargs kopš 2016./2017. sezonas, kurš nominēts Hārta trofejai, kad šo godu izpelnījās Sergejs Bobrovskis.

Starp aktīvajiem NHL spēlētājiem vislielākais Hārta trofeju skaits ir Aleksandram Ovečkinam, kurš ieguvis trīs trofejas, bet Sidnijam Krosbijam un Konoram Makdeividam līdz šim ir divas šādas balvas. Starp vārtsargiem vienīgais aktīvais uzvarētājs ir Kerijs Praiss, kurš to izdarīja 2014./2015. sezonā. Visvairāk Hārta trofeju NHL vēsturē pieder leģendārajam Veinam Greckim, kurš to ieguvis deviņas reizes.

Autors: Kārlis Grundmanis

Komentāri (1)
samuel
May 12, 2022, 21:01
0
Konors bez šaubam