Merzļikins atvaira 36 metienus; Rubīns nespēlē (VIDEO)

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) iepriekšējā naktī spēles aizvadīja vairāki latviešu hokejisti. Elvis Merzļikins aizvadīja lielisku maču Losandželosā, bet Rūdolfs Balcers palika bez rezultativitātes punktiem spēlē pret Dalasas ”Stars”.

Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas ”Blue Jackets” izbraukumā ar 1:2 (0:2, 1:0, 0:0) piekāpās Losandželosas ”Kings”. Latviešu vārtsargs šajā mačā atvairīja 36 no 38 (94,7%) pretinieku izdarītajiem metieniem.

Elvis abus vārtus ielaida mača pirmajā trešdaļā. Dastins Brauns jau otrajā minūtē pārspēja Latvijas izlases vārtsargu un izvirzīja laukuma saimniekus vadībā, bet Filips Dano astotajā minūtē dubultoja ”Kings” pārsvaru.

Otrā perioda pirmajā minūtē Šons Kuralijs atguva ”Blue Jackets” vienus vārtus, panākot 1:2, un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr spēles turpinājumā Kolumbusai neizdevās atspēlēties.

Zaudējumu ar identisku rezultātu piedzīvoja arī Latvijas izlases uzbrucēja Rūdolfa Balcera pārstāvētā Sanhosē ”Sharks”, kas viesos ar 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) atzina Dalasas ”Stars” pārākumu. Sanhosē tas bija jau devītais zaudējums pēc kārtas.

Balcers laukumā pavadīja 16 minūtes un 55 sekundes, kuru laikā izpildīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu izdarīto metienu, pielietoja vienu spēka paņēmienu un spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

”Stars” rindās ar precīziem metieniem izcēlās Tailers Segins un Mihaels Rafls, kurš 34. minūtē, spēlējot mazākumā, guva uzvaras vārtus. Savukārt ”Sharks” sastāvā vienīgo reizi precīzs bija Timo Maiers.

Tikmēr uzvaru izcīnīja no fārmkluba latviešu aizsargu Kristiānu Rubīnu nesen izsaukusī Toronto ”Maple Leafs”, kas izbraukumā ar 5:4 (0:2, 3:1, 1:1, 1:0) papildlaikā uzveica Otavas ”Senators” un svinēja devīto panākumu pēdējos 11 mačos. Rubīns šajā spēlē nedevās laukumā.

”Maple Leafs” rindās trīs punktus sakrāja Marks Džordāno, kurš guva uzvaras vārtus pagarinājumā un pamatlaikā nopelnīja divas rezultatīvas piespēles. Tikmēr ar diviem vārtiem Toronto sastāvā izcēlās Mičs Mārners, bet pretinieku sastāvā divreiz precīzs bija Tims Štucle.

Autors: Rainers Rogs Avots: NHL