“Lightning” uzvar devīto sēriju pēc kārtas, “Hurricanes” un “Oilers” uzvar mājās un tiek nākamajā kārtā (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) izslēgšanas spēļu pirmās kārtas sestajā mačā aizvadīto divu sezonu Stenlija kausa čempioni Tampabejas “Lightning” ar rezultātu 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) pārspēja Toronto “Maple Leafs” komandu un izcīnīja uzvaru sērijā ar rezultātu 4-3.

“Lightning” pirmajā periodā, nūju turot vienā rokā, vadībā izvirzīja uzbrucējs Niks Pols. Pašā trešdaļas izskaņā pavisam neveiksmīgi nokrita un biedējošu kājas savainojumu guva “Lightning” līderis Breidens Points. Viņš vēl centās atgriezties uz ledus, taču nespēja turpināt maču.

Otrā perioda vidū “Maple Leafs” kapteinis Džons Tavaress pārspēja Andreju Vasiļevski, taču apšaubāma noraidījuma dēļ šis vārtu guvums netika ieskaitīts. Vēlāk gan Morgans Railijs ar fantastisku šāvienu izlīdzināja rezultātu.

Vēlāk otrajā periodā Niks Pols lieliski apspēlēja “Maple Leafs” aizsardzību un iemeta otros vārtus spēlē. Trešais mača nogrieznis pagāja Toronto kluba zīmē, taču izlīdzinājumu panākt neizdevās.

Tampabejas komanda uzvarēja devīto izslēgšanas spēļu sēriju pēc kārtas, taču “Maple Leafs” desmito reizi pēc kārtas zaudēja izšķirošajā mačā un tagad komandai pieder ilgākā aktīvā sausā sērija – pirmajā kārtā nav iegūta uzvara kopš 2004. gada.

Džeks Kempbels tika galā ar 23 no 25 “Lightning” metieniem, bet Andrejs Vasiļevskis atvairīja 30 no 31 “Maple Leafs” raidījuma.

Citā mačā Karolīnas “Hurricanes” vienība ar rezultātu 3:2 (1:0, 2:1, 0:1) mājās uzvarēja Bostonas “Bruins”, iekļūstot nākamajā kārtā ar uzvaru sērijā 4-3.

Pirmajā periodā “Hurricanes” uzbrucējs Teivo Terevainens lieliski pielika nūju Maksa Domi piespēlei gar vārtiem un atklāja rezultātu.

Otrajā trešdaļā Makss Domi vārtu priekšā meistarīgi apstrādāja ripu un to nogādāja Džeremija Sveimana vārtos, dubultojot pārsvaru, taču Džeiks Debrasks vārtu priekšā atrada ripu vien dažas minūtes vēlāk un to šāva vārtos.

Vēlāk otrajā peridā Makss Domi pēc Terevainena piespēles trieca ripu “Bruins” vārtos un atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Dāvids Pastrņāks 20 sekundes pirms mača beigām samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet ar to bija par maz.

Antī Rānta atvairīja 27 no 29 “Bruins” metieniem, bet Džeremijs Sveimans tika galā ar 28 no 31 “Hurricanes” raidījuma.

Visbeidzot Edmontonas “Oilers” mājās septītajā spēlē uzvarēja Losandželosas “Kings” ar rezultātu 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) un iekļuva nākamajā kārtā, uzvarot sērijā ar rezultātu 4-3.

Pirmajā periodā komandas ar vārtu guvumiem neapmainījās, taču otrajā trešdaļā pēc Konora Makdeivida piespēles vārtu augšējā stūrī meta “Oilers” aizsargs Kodijs Sīsī.

Trešajā mača nogrieznī pats Makdeivids skrēja virpuļus ap “Kings” vārtiem un beigās ar metienu no neērtās puses ieraidīja ripu vārtos. “Kings” atspēlēties neizdevās un “Oilers” izcīnīja panākumu mačā un sērijā.

Maks Smits atvairīja visus 29 “Kings” metienus, bet Džonatans Kviks tika galā ar 39 no 41 “Oilers” raidījuma.