“Flames” liek Merzļikinam atvairīt 56 metienus sausajā zaudējumā (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Kolumbusas “Blue Jackets” ar rezultātu 0:6 (0:1, 0:2, 0:3) mājās piekāpās Kalgarī “Flames”.

Elvis Merzļikins atvairīja 56 no 62 pretinieku metieniem. Līdz šim karjerā Merzļikinam nebija nācies tikt galā ar vairāk, nekā 41 pretinieku raidījumu. Šo rezultātu Elvis bija pārspējis jau trešā perioda ievadā.

“Flames” pa “Blue Jackets” vārtiem izdarīja 62 metienus. Tas ir pēdējo 30 gadu laikā lielākais izdarīto metienu skaits vienā NHL spēlē. Līdz jaunam NHL rekordam “Flames” tomēr netika – 1991. gadā Bostonas “Bruins” veica 73 metienus mačā.

“Flames” arī pārspēja komandas rekordu, kas līdz šim bija 59 metieni pa pretinieku vārtiem.

Pirmos vārtus Merzļikins ielaida pirmā perioda sākumā, ar precīzu metienu “Flames” rindās izceļoties Mikaelam Baklundam. Dambis nesāka pārplūst līdz pat otrā perioda izskaņai, kad Endrū Mandžiapane iemeta ripu nespējīgās “Blue Jackets” komandas vārtos, bet vien sešas sekundes pirms perioda beigām Metjū Tkačuks tomēr panāca trīs vārtu pārsvaru “Flames”.

Eliass Lindholms, Ēriks Gudbransons un Metjū Tkačuks iemeta ripu Merzļikina vārtos trešajā periodā, noslēdzot, iespējams, smagāko maču Latvijas izlases vārtsarga karjerā.

Šosezon 26 cīņās Elvis Merzļikins atvairījis vidēji 91% pretinieku metienu un ielaidis 3,18 vārtus spēlē. “Blue Jackets” šosezon 40 spēlēs nopelnījuši 37 punktus un atrodas 10. vietā Austrumu konferencē. “Flames” ar 46 punktiem 38 spēlēs atrodas 8. vietā Rietumu konferencē.