“Canucks” apskatnieks: Uzskatu, ka Šilovam jāspēlē aptuveni 50 spēles sezonā

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Vankūveras “Canucks” apskatnieks Tomass Drencs podkāstā “Donnie and Dhali” izteicās par vārtsarga Artūra Šilova rādīto sniegumu 2023. gada pasaules čempionātā un viņa pielietošanu “Canucks” sistēmā.

Šilovs “Canucks” sistēmā atrodās trešo sezonu. Šosezon viņš piedzīvoja debiju NHL. Šilovam spēkā līgums līdz 2023./24. gada sezonas beigām.

“Jo vairāk Artūrs spēlē, jo lielāka iespēja, ka viņš izaugs līdz NHL pamatvārtsarga līmenim. Es uzskatu, ka Šilovam jāaizvada 50+ spēles sezonā. Viņam svarīgi būtu sākt sezonu AHL kā pamatvārtsargam, nevis kā NHL rezervists.

Šilovs mierīgi var staigāt no NHL uz AHL. Tagad “Canucks” fārmklubs atrodās ļoti tuvu – Abotsfordā. Tāpēc nebūs problēmas izbraukāt [no Abotsfordas līdz Vankūverai ir aptuveni 73 kilometri – hokejazinas.com]. Vankūverai nav naudas, lai iegādātos pieredzējušu rezerves vārtsargu, tai pat laikā, pamatvārtsargs Tečers Demko bieži iedzīvojas savainojumos. Es uzskatu, ka “Canucks” jārīkojās tāpat kā Karolīnas “Hurricanes”, kuri izmantoja trešo vārtsargu Pjotru Kočetkovu 25 spēlēs, kamēr pamatvārtsargs bija traumēts, un arī pielietoja viņu AHL, kur Kočetkovs aizvadīja 26 spēles.

Pieņemsim, ka Demko gūst savainojumu, no AHL tiek izsaukts Šilovs un dala spēles ar Spenseru Mārtinu. Otrā opcija, Šilovs dod atpūtu kādam no pamatsastāva vārtsargiem, kad spēle ir Vankūverā. Viņš ātri var atskriet palīgā. Taču, ja spēles notiek izbraukumā, tad vārtus sadala Demko ar Mārtinu.

Ideāli, ja Šilovs kopā sezonas laikā, spēlējot NHL un AHL, savāc nedaudz zem 60 spēlēm. Es uzskatu, ka Šilovam ar Mārtinu jādala “Canucks” dubliera pozīcija, bet tai pat laikā, Artūram jābūt AHL komandas pamatvārtsargam, lai gūtu regulāru spēļu praksi.

Šilova lieliskā spēle pasaules čempionātā var iedot “Canucks” pārliecību un skaidrību par to, kas ir nepieciešams no NHL komandas bekapa pozīcijas,” savu viedokli izsaka Drencs.

Šilovs šosezon NHL klubā Vankūveras “Canucks” aizvadīja piecas spēlēs, kurās izcīnīja trīs uzvaras un apstādināja 90,8% pretinieku metienu, kā arī vidēji spēlē ielaida 2,75 vārtus.

Tāpat 43 spēlēs Amerikas hokeja līgas (AHL) vienības Abotsfordas “Canucks” rindās regulārajā sezonā Šilovs tika galā ar 90,9% pretinieku metienu un vidēji spēlē ielaida 2,43 vārtus. Latvijas vārtsargs ar 26 panākumiem bija trešais uzvarām bagātākais vārtsargs AHL. Divās Play-off spēlēs Šilovs atvairīja 91,4% metienu un vidēji mačā ielaida 2,85 vārtus.

Latvijas izlases vārtos pasaules čempionātā Šilovs stājies astoņās spēlēs, atvairot 92,6% metienu un ielaižot vidēji 2,00 ripas spēlē.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Twitter

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)