Bļugeram divas piespēles uzvarā pār Merzļikinu (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Latvijas izlases uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Pitsburgas “Penguins” ar rezultātu 5:3 (3:0, 2:1, 0:2) mājās apspēlēja Elvja Merzļikina Kolumbusas “Blue Jackets” vienību.

Bļugers šajā cīņā uz ledus pavadīja 11 minūtes un 49 sekundes, nopelnīja divas piespēles, nemeta pa vārtiem, izpildīja vienu spēka paņēmienu, vienreiz bloķēja pretinieku metienu kā arī divreiz atņēma ripu pretspēlētājam un laukumu pameta ar pozitīvu lietderības koeficientu “+2”. Tāpat, centra uzbrucējs pavadīja četras minūtes uz noraidīto spēlētāju soliņa.

Pirmā perioda ceturtajā minūtē mača rezultātu atklāja “Penguins” uzbrucējs Jevgēņijs Malkins, bet sestajā minūtē Evans Rodrigezs dubultoja rezultāta pārsvaru. Otrajos “Penguins” vārtos piespēle Teodoram Bļugeram.

Septītajā mača minūtē “Penguins” aizsargs Markuss Petersons iemeta trešo ripu Žona Fransuā Berubes sargātajos vārtos un viņa vietā nācās stāties Elvim Merzļikinam.

Otrās trešdaļas 11. minūtē Džastins Denforts samazināja rezultāta starpību, bet 17. minūtē Kriss Letangs atjaunoja trīs vārtu pārsvaru Pitsburgas komandai. Braiens Boils 19. minūtē iemeta piektos vārtus savas komandas labā. Arī šajā vārtu guvumā piespēle Latvijas izlases kapteinim.

Trešajā mača nogrieznī “Blue Jackets” guva divus vārtus vairākumā – Olivers Bjorkstrands septītajā minūtē samazināja rezultāta starpību līdz trim ripām, bet Gustavs Nīkvists 13. minūtē guva trešos Kolumbusas komandas vārtus.

Merzļikina komandai gan neizdevās sasmelt izlieto ūdeni un “Penguins” izdevās izcīnīt uzvaru Latvijas hokejistu derbijā.

Elvis Merzļikins atvairīja 40 no 42 “Penguins” metieniem, bet Keisijs Desmits tika galā ar 33 no 36 “Blue Jackets” raidījumiem. Žons Fransuā Berube pirms nomaiņas atvairīja piecus no astoņiem metieniem.

Teodors Bļugers šosezon 65 spēlēs guvis deviņus vārtus un atdevis 19 rezultatīvas piespēles, bet Elvis Merzļikins 59 mačos atvairījis 90,7% pretinieku metienu un vidēji mačā ielaidis 3,22 vārtus.

Pitsburgas “Penguins” šajā sezonā 82 spēlēs nopelnījuši 103 punktus un atrodas septītajā vietā Austrumu konferencē, bet Kolumbusas “Blue Jackets” ar 81 punktu 82 cīņās ir desmitajā vietā Austrumu konferencē.

Elvim Merzļikinam sezona beigusies un viņš tuvākajā laikā pievienosies Latvijas izlasei, bet Teodora Bļugera “Penguins” pirmajā Stenlija kausa izcīņas kārtā cīnīsies ar Ņujorkas “Rangers”. Pirmais mačs gaidāms naktī uz trešdienu, 4. maijā.