“Blue Jackets” apskatnieks: Merzļikins sezonas sākumā būs pirmais numurs

Nacionālās hokeja līgas (NHL) komandas Kolumbusas “Blue Jackets” apskatnieks Džefs Svoboda uzskata, ka Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins gaidāmo sezonu sāks kā komandas pirmais vārtsargs.

“Es esmu pirmais, kurš teiks, ka nospēlēju briesmīgi. Nerādīju labu sniegumu, bet es kļūšu labāks. Strādāšu daudz smagāk, nekā pagājušajā vasarā, man ir lieli plāni. Pagājušogad bija par daudz traumu. Man ir 29 gadi, neesmu nekāds jaunietis, laiks pieaugt. Man jākļūst par līderi. Mocīšu sevi un atgriezīšos treniņnometnē daudz stiprāks,” pēc sezonas noslēguma teica Elvis.

Svoboda uzskatīja, ka 30 spēles, kurās aizvadītajā sezonā piedalījās Elvis, ir par maz NHL komandas pamatvārtsargam. Jāpiemin, 2021./2022. gada sezonā Merzļikins stājās vārtos 59 spēlēs, kas parāda, ka viņš ir spējīgs aizvadīt lielāku spēļu skaitu.

Apskatnieks arī lūkojās uz Merzļikina konkurenta Jonasa Korpisalo statistiku, kas, viņaprāt, norāda uz to, ka vārtsargu sniegums var krasi atšķirties no sezonas uz sezonu. Korpisalo, kurš jau pārcēlies uz citu vienību, Kolumbusas kluba rindās pagājušosezon atvairīja 91,3% pretinieku metienu, bet sezonu pirms – vien 87,7%.

Svoboda uzskata, ka “Blue Jackets” nepieciešams stabils Merzļikina sniegums, lai cīnītos par izslēgšanas spēlēm: “Šāds scenārijs patiešām ir iespējams, ko Elvis joprojām ir apveltīts ar to pašu talantu, kas viņam atļāva ielauzties NHL pirmajās divās karjeras sezonās. Viņam nepieciešams nedaudz veiksmes un pārliecības, kā arī jācer, ka starpsezona ļaus viņam atjaunoties psiholoģiski.”

Žurnālists arī sprieda, ka Merzļikins sāks sezonu kā komandas pirmais vārtsargs un uzticība no treneru štāba puses var spēlēt lielu lomu gan viņam, gan “Blue Jackets”.

Aizvadītajā sezonā Merzļikins 30 spēlēs tika galā ar 87,6% pretinieku metieniem, kā arī vidēji mačā ielaida 4,23 vārtus.

Starpsezonā klubs atlaida galveno treneri Bredu Lārsenu un vārtsatgu treneri Meniju Legasī, bet viņu vietā attiecīgi stājušies Maiks Bebkoks un Niklass Bakstrems.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: NHL.com

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)