“Avalanche” 11 vārtu trillerī pieveic “Oilers” un izcīna ceļazīmi uz Stenlija kausa finālu (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Nacionālās hokeja līgas (NHL) izslēgšanas spēļu trešās kārtas ceturtajā mačā Kolorado “Avalanche” komanda viesos ar rezultātu 6:5 (1:0, 0:3, 4:2, 1:0) papildlaikā pieveica Edmontonas “Oilers” vienību un pirmo reizi kopš 2001. gada iekļuva Stenlija kausa finālā.

Pirmā perioda ceturtajā minūtē mača rezultātu vairākumā atklāja “Avalanche” aizsargs Keils Makārs, taču otro periodu daudz veiksmīgāk aizvadīja “Oilers” – Zeks Haimans panāca izlīdzinājumu, Raiens Ņūdžents Hopkinss izvirzīja savu komandu vadībā, bet komandas kapteinis Konors Makdeivids dubultoja pārsvaru.

Pašā trešā mača nogriežņa sākumā Devons Teivzs samazināja Kolorado komandas deficītu līdz minimumam, bet Zeks Haimans ceturtajā minūtē atjaunoja divu vārtu pārsvaru “Oilers”.

“Avalanche” klubs ātri vien spēja gūt trīs vāruts – komandas kapteinis Gabriels Landeskogs iebakstīja ripu vārtos, Neitans Makinons panāca izlīdzinājumu, bet Mikko Rantanens vairākumā jau deva priekšrocību Kolorado vienībai.

Zeks Kasians trešā perioda 17. minūtē vēlreiz izlīdzināja rezultātu, taču jau otrajā papildlaika minūtē Arturī Lekonens guva vārtus un deva “Avalanche” iespēju spēlēt finālā. Stenlija kausa finālā “Avalanche” tiksies ar Ņujorkas “Rangers” un Tampabejas “Lightning” sērijas uzvarētāju.

Lekonens otro sezonu pēc kārtas guvis uzvaras vārtus papildlaikā konferences fināla izšķirošajā spēlē. Aizvadītajā sezonā Lekonens sestajā spēlē papildlaikā guva uzvaras vārtus Monreālas “Canadiens” labā, nodrošinot komandas uzvaru trešajā kārtā pār Vegasas “Golden Knights” ar rezultātu 4-2 sērijā.

Pāvels Francūzs tika galā ar 30 no 35 “Oilers” metieniem, bet Maiks Smits atvairīja 36 no 42 “Avalanche” raidījumiem. Kolorado “Avalanche” uzvarējuši sērijā ar rezultātu 4-0.