Apskatnieks nosauc, kas Merzļikinam jāuzlabo, lai kļūtu par elites līmeņa vārtsargu

Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Kolumbusas “Blue Jackets” latviešu vārtsargs Elvis Merzļikins daudzās spēlēs ielaidis “neobligātos” vārtus, uzskata Ziemeļamerikas portāla “The Athletic” apskatnieks Ārons Porclains.

“Blue Jackets” vienība šajā sezonā aizvadījusi 77 spēles, svinot vien 35 uzvaras. Šosezon “Blue Jackets” netiks play-off. 

“Ņemot vērā nopietnās aizsardzības problēmas, “Blue Jackets” nav tas klubs, kuru ir viegli atbalstīt. Bet kāda ir aizsargu un uzbrucēju vaina, un cik vainīgi ir vārtsargi?” jautājumu uzdod žurnālists. “Savā pirmajā sezonā pārliecinoši pirmā numura statusā Elvis uzstādījis karjeras rekordu gan aizvadītajās spēlēs (54), gan uzvarās (25), taču viņa atvairīto metienu procents katru gadu samazinās (92,3, 91,6, 90,5), savukārt vidēji ielaisto vārtu skaits – palielinās (2,35, 2,77, 3,32),” uzsver žurnālists.

“Šosezon bijuši mači, kuros Elvis spēlēja labi, bet tāpat ielaida četrus vai piecus vārtus. Bet arī viņš pats teiktu, ka stabilitāte ir viņa problēma. Sezonas laikā diezgan ilgā periodā Merzļikins katrā spēlē ielaida vismaz vienus šaubīgus vārtus, parasti ķērājcimda pusē. Kamēr Elvis neatrisinās šo problēmu, viņš neskaitīsies par vienu no NHL elites līmeņa vārtsargiem, bet “Blue Jackets” tā arī nepaostīs “play-off” gaisu.”

Merzļikins aizvada NHL trešo sezonu, kopumā nospēlējot 115 mačus, kuros izcīnījis 46 uzvaras pamatlaikā. 2021./22. gada sezonā Merzļikins kļuvis par Kolumbusas kluba pirmo numuru, 54 spēlēs atvairot 90,5% metienu un vidēji ielaižot 3,32 ripas.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: The Athletic

Komentāri (0)