3 X 100% BEZRISKA LIKMES
Saņemt

Intervija

Toms Andersons: Labāk uzvaru otrajā līgā, nevis cīnos par palikšanu augstākajā

Toms Andersons, Hokejazinas.com

Toms Andersons | Foto: Jonathan Vallat, Rtn.ch

Latvijas hokejists Toms Andersons, kurš pārstāv Šveices pēc spēka 2. līgas (Swiss League) klubu “La Chaux-de-Fonds”, sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja par rezultatīvo sezonas sākumu, kā arī ieskicēja savas iespējas nākotnē pievienoties kādai no augstākās līgas (NL) komandām.

Toms Andersons (28) uz Šveici pārcēlās 2009. gadā, kad pievinojās Obertūrgavas jauniešu komandai. Kopš tā laika uzbrucējs spēlējis tikai Šveices komandās, bet šogad otro sezonu pārstāv “La Chaux-de-Fonds” klubu. Andersons ir sava kluba rezultatīvākais spēlētājs, 24 spēlēs sakrājot 34 punktus (12+22). Savukārt līgas rezultatīvāko hokejistu sarakstā uzbrucējs dala pirmo vietu ar vēl diviem leģionāriem.

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 120€ BEZRISKA LIKMĒS!

Tikmēr “La Chaux-de-Fonds” desmit klubu konkurencē patlaban ar 24 spēlēs izcīnītām 15 uzvarām pamatlaikā ieņem otro vietu, no līderiem “Olten” atpaliekot par četriem punktiem. Uz kluba mājas spēlēm nāk vidēji ap 2 000 skatītāju, bet sezonas izskaņā play-off spēlēs līdzjutēju skaits ir pārsniedzis arī 4 000.

“Pēdējie divi gadi Šveicē ir labi, jo gūstu kaifu no hokeja un izbaudu spēli. Klubs atrodas franču valodā runājošajā Šveices daļā, un šis man karjerā ir pirmais klubs šajā Šveices pusē. “La Chaux-de-Fonds” klubam ir sena vēsture un lielas tradīcijas, tas agrāk ir spēlējis arī augstākajā līgā. Nevaru teikt, ka ir liela nozīme, vai klubs ir no franciski runājošās Šveices daļas vai no itāliski runājošās, taču es jūtu šeit nelielu atšķirību un nedaudz citādāku attieksmi. Man tuvāka ir vāciski runājošā Šveices daļa, jo tur vairāk saprot vācu valodu, taču es neko sliktu nevaru pateikt par esošo vietu. Šeit cilvēki pārsvarā runā franciski, bet komandā komunikācija notiek angļu valodā.

Ar savu sniegumu laukumā esmu apmierināts. Kamēr viss izdodas un sanāk, ir labi. Mūsu maiņa ir labi saspēlējusies, un treneris uzticas. Esmu atguvis otro elpu hokejā.”

Toms Andersons, Hokejazinas.com
Toms Andersons | FOTO: Rtn.ch

Andersonam ar klubu ir līgums arī uz nākamo sezonu. Uzbrucējs saka, ka patlaban nav dzirdējis, ka kāds no augstākās līgas klubiem būtu ieinteresēts hokejistu izsaukt pie sevis. Taču tajā pašā laikā viņš uzsver, ka spēlēt augstākās līgas lejasgala klubā un regulāri cīnīties par vietas saglabāšanu līgā ir apnīkoši.

“Mūsu komandai ir sadarbība ar vairākiem klubiem – gan ar Ženēvas vienību, gan arī ar Langnavas un Bīles komandām, līdz ar to mani teorētiski var izsaukt jebkura augstākās līgas komanda. Skatīsimies, kā veiksies sezonas turpinājumā. Šosezon augstākajā līgā var spēlēt seši leģionāri, un Šveices hokejistiem vietu paliek arvien mazāk klubos. Foršāk būtu, ja ar savu komandu varētu izcīnīt ceļazīmi uz augstāko līgu.

Var jau spēlēt augstākajā līgā, taču, ja klubs ilgstoši atrodas tabulas lejasdaļā… Es vēlos gūt prieku no uzvarām un panākumiem, tādēļ labāk kaut ko sasniedzu, spēlējot līgu zemāk, nevis katru gadu cīnos par palikšanu augstākajā. Nav labas sajūtas nepārtraukti zaudēt.”

Tikmēr par La “Chaux-de-Fonds” vienu no sīvākajiem konkurentiem uz uzvaru čempionātā un līgas līderiem “Olten” hokejists saka šādi: “Oltenas klubs ir bagātāks par mūsējo, un tajā spēlētājiem maksā lielākas algas. Viņiem sastāvā ir vairāki spēlētāji no NL čempionāta, kas ļauj “Olten” devēt par favorītiem. Jāatzīst, ka ne visas komandas no otrās līgas var tikt uz augstāko, bet tikai tās, kuras ir pieteikušās un kurām budžets to ļauj. Ja nekļūdos, tad “La Chaux-de-Fonds”, “Olten” un “Visp” ir šo komandu skaitā. Lai iekļūtu NL čempionātā, ir jāuzzvar pārspēlēs ar augstākās līgas vājāko komandu,” piebilda Andersons.

 

 • 5/5
  Bonuss
  SPORTA IEPAZĪŠANĀS BONUSS LĪDZ 165€ BEZMAKSAS LIKMĒS
 • 5/5
  Bonuss
  3 X 100% BEZRISKA LIKMES
 • 5/5
  Bonuss
  75€ BONUSA LIKME
Komentāri (0)