Sotnieks ekskluzīvā sarunā par Kladno un Jāgru

No Kladno, Čehijā, speciāli “Hokejazinas.com”.

Latvijas izlases hokejists Kristaps Sotnieks sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja par savu debijas sezonu Čehijas Ekstralīgā un atzina, ka komandas biedrs Jaromirs Jāgrs ir kulta figūra ne tikai “Kladno” komandā, bet arī visā Čehijā. Kā apliecinājums tam ir fakts, ka aizvadītajā nedēļā mačā ar Prāgas “Sparta” Kladno hallē tika pārdotas visas biļetes, kopumā pulcējot 5 200 skatītāju.

Kristaps Sotnieks, Hokejazinas.com

Kristapam Sotniekam (35) šī ir tikai otrā reize ārzemēs, jo visu karjeras laiku aizsargs spēlēja Rīgā, būdams prom no mājām vien divas sezonas no 2016. līdz 2018. gadam, kad pārstāvēja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandu Toljati “Lada”. “Kladno” klubā, kurš pieder čehu hokeja zvaigznei Jaromiram Jāgram, spēlē arī aizsargs Oskars Cibuļskis, uzbrucējs Jakubs Klepiš, kā arī Jāgra sens draugs uzbrucējs Tomašs Plekanecs. Minētie spēlētāji ir šīs sezonas komandas pieredzējušākie kadri. “Kladno” klubam pēdējās spēlēs gan veicies salīdzinoši slikti, jo piedzīvoti seši zaudējumi pēc kārtas, bet četros no tiem nav gūti nevieni vārti. Sotnieks teic, ka šis nav priecīgākais un pateicīgākais brīdis sarunai, taču cer, ka komandai izdosies tikt atpakaļ uz īstajām sliedēm, kas veicinās arī pozitīvu noskaņojumu.

Kristaps Sotnieks, Hokejazinas.com

“Pēdējos mačos mēs nevaram iemest, bet šodien to izdarījām, taču zaudējām [saruna notika aizvadītajā piektdienā pēc spēles ar Prāgas “Sparta” (2:5)]. Šī nebija veiksmīgākā spēle mums, jo parasti savā laukumā mēs spēlējam krietni labāk. Ir jauzvar kāda spēle, jo sākums tiešām bija labs – pirmajos piecos mačos ņēmām punktus, bet vēlāk divi labi vārtu guvēji guva traumas un spēle apstājās. Jāturpina visiem kopā saņemties un tikt atpakaļ uz strīpas. Šeit Čehijā visi klubi ir spēcīgi, un uzvarēt var katrs.

Tagad hokeju jau visur māk spēlēt, tas daudz kur ir līdzīgs. Iespējams, ka KHL ir citādāks, taču nevienā līgā nav vieglu spēļu. Ja uzvari, tad viss ir kārtībā. Man šeit viss apmierina – gan sadzīve, gan komanda, un atliek tikai pašiem spēlēt. Kladno atrodas tuvu Prāgai, nekur tālu ar autobusu nav jābrauc, bet ilgākais ceļs mums ir līdz Ostravai, kur spēlē Roberts Bukarts [nepilnas četras stundas]. Parasti izbraukumā dodamies spēles dienā.

Patīkami, ka komandā ir vēl kāds savējais, jo tad var vakarā kaut kur iziet ārā pilsētā pastaigāt vai arī aiziet vakariņās, un nav tik vientuļi. Jāatzīst, ka es negaidīju, ka Kladno jutīšos tik forši. Visu karjeru spēlēju gandrīz tikai Rīgā, bet tagad bija iespēja pamainīt vidi.”

Aizsargs saka, ka lielu darbu ieguldīja vasarā, treniņos intensīvi gatavojoties jaunajai sezonai. Rudenī treniņos turpina piedalīties arī kluba īpašnieks un pagaidām vēl oficiāli spēlētājs Jaromirs Jāgrs, kurš gan sezonas sākumā nevienu maču nav aizvadījis, taču regulāri ir redzams uz komandas soliņa blakus pārējiem treneriem.

“Visi gaida un cer, ka viņš kaut kad kāps uz ledus un spēlēs. Ceru, ka viņam vēl būs motivācija, un Jaromirs nāks palīdzēt komandai. Treniņos viņš piedalās. Patīkami spēlēt kopā ar Klepišu un Plekanecu, kā arī redzēt, ko treniņos un pēc tiem dara Jāgrs. Viņu darbības var pavērot no malas. Viņi ir Čehijas zvaigznes. Cilvēki Kladno uz hokeju nāk lielā mērā dēļ Jāgra, neatkarīgi, vai viņš ir uz ledus vai soliņa, un viņā ieklausās. Jāgrs ir leģenda, tāpat kā Ozo.

Jaromirs Jāgrs, Hokejazinas.com

Mēs cenšamies spēlēt aktīvi un izdarīt daudz metienu pa vārtiem. Spēlējam tehnisku hokeju. Komandā ir arī daudz jaunu spēlētāju. Cenšamies neatmesties no ripas, bet gan to pieturēt un vajadzīgā brīdī atdot piespēli partneriem. Bieži cenšamies pārķert ripu un aizskriet pretuzbrukumos. Par tiesāšanu varu teikt, ka Čehijā lielu uzmanību pievērš grūšanai mugurā, bet esmu ievērojiis vēl vienu atšķirību, proti, KHL spēlēs maiņu bija jāveic tuvu bortam, bet šeit vari kāpt uz ledus jau tad, kad partneris laukumā vēl atrodas salīdzinoši tālu no komandas soliņa.”

Oskars Cibuļskis, Hokejazinas.com

Turnīra tabulā “Kladno” ar desmit punktiem ieņem 13. vietu 14 komandu konkurencē. Sezonas sākumā Sotniekam vidējais spēles laiks svārstījās ap 20 minūtēm, otrajā kārtā pret Liberecu pat virs 22, taču pēdējos mačos tas ir sarucis, vidēji uz ledus pavadot ap 16 minūtēm. Nedaudz bēdīgāka aina ir citā statistikas rādītājā – punktos, jo abi latviešu aizsargi 11 mačos ir pa nullēm. Viens no kluba pārstāvjiem uzskata, ka Sotnieks ir viens no vadošajiem aizsargiem, un viņa pozīcijas komandā ir gana drošas. Kristaps saka, ka vajag dažas uzvaras, lai komanda atgrieztos pie pārliecības par saviem spēkiem.

“Kā redzēji šovakar, vairākumā es laukumā neeju, taču ir jācīnās un jāspēlē. Ja man kluba vadība pateiks paldies, tad pateiks, tā dzīvē notiek, bet patlaban viss ir kārtībā,” nesen renovētajā Kladno hallē piebilda aizsargs.

Tomašs Plekanecs, Hokejazinas.com

HC Kladno fani, Hokejazinas.com

Kristaps Sotnieks, Hokejazinas.com
FOTO: Mārtiņš Lācis

 

Autors: Mārtiņš Lācis

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)