Sotniekam divi punkti, Bukartam vārti latviešu derbijā (VIDEO)

Kristaps Sotnieks, Hokejazinas.com

Kristaps Sotnieks, FOTO: Mārtiņš Lācis

Latvijas izlases aizsargs Kristaps Sotnieks šodien izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm Čehijas Ekstralīgā, bet uzbrucējs Roberts Bukarts atzīmējās ar gūtiem vārtiem.

Sotnieka un cita aizsarga Oskara Cibuļska pārstāvētā Kladno ”Rytiri” mājās ar 5:2 (3:1, 2:0, 0:1) apspēlēja ”Olomouc”. Latviešu aizsargs asistēja komandas otrajos un trešajos gūtajos vārtos. Šosezon 22 spēlēs Sotnieks ir atzīmējies ar trim rezultatīvām piespēlēm.

Pieredzējušais Sotnieks, kurš šoreiz laukumā pavadīja 17 minūtes un 51 sekundi, nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Savukārt Cibuļskis nospēlēja 24 minūtes un 25 sekundes (lielākais spēles laiks komandā), izdarot divus metienus pa pretinieku vārtiem, pielietojot vienu spēka paņēmienu un maču noslēdzot ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Citā mačā Roberta Bukarta pārstāvētā Vitkovices ”Ridera” savā laukumā ar 4:3 (3:1, 0:2, 1:0) uzveica aizsarga Kristofera Binduļaun uzbrucēja Mārtiņa Dzierkala pārstāvēto Česke Budejovices ”Motor”.

Pieredzējušais Bukarts piektajā minūtē atklāja mača rezultātu un guva savus 12. vārtus sezonā. Latvijas izlases uzbrucējs 22 spēlēs ir nopelnījis 19 (12+7) punktus.

Bukarts uz ledus pavadīja vien 14 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā izpildīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja trīs sāncenšu metienus un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Pretinieku rindās Bindulis 19 minūšu un 27 sekunžu laikā atzīmējās ar vienu metienu un neitrālu lietderību. Savukārt Dzierkals nospēlēja 13 minūtes un 50 sekundes, divreiz metot pa pretinieku vārtiem, bloķējot vienu sāncenšu metienu un nopelnot negatīvu lietderības koeficientu -2.

Citā latviešu pārstāvēto klubu duelī aizsarga Kārļa Čukstes pārstāvētā Triņecas ”Ocelari”, spēlējot izbraukumā, papildlaikā ar 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0) pārspēja Latvijas izlases aizsargu Kristapa Zīles, Ralfa Freiberga un Jāņa Jaka pārstāvēto Litvīnovas ”Verva”.

Čukste laukumā pavadīja 18 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja trīs sāncenšu metienus un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Jaks 19 minūtēs ar pusi minūtēs (otrais lielākais spēles laiks komandā) bloķēja vienu pretinieku metienu, kā arī nopelnīja četras soda minūtes un neitrālu lietderības koeficientu.

Zīle nospēlēja 18 minūtes un 17 sekundes, vienu reizi apdraudot pretinieku vārtu drošību, izpildot trīs spēka paņēmienus un spēli pabeidzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Savukārt Freibergs laukumā pavadīja vien septiņas minūtes un 39 sekundes, kuru laikā ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā  Mlada ”Boleslav” viesos ar 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) apspēlēja Brno ”Kometa”.

Bičevskis nospēlēja 12 minūtes un 35 sekundes, uzvarot četros no septiņiem (57%) iemetieniem un spēli noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Tikmēr aizsarga Uvja Balinska pārstāvētā Liberecas ”Bili Tygri” izbraukumā ar 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) atzina Prāgas ”Sparta” pārākumu.

Balinskis uz ledus pavadīja 23 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā bloķēja vienu pretinieku metienu un nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu.