TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Snaiperis vai līderis? Krastenbergs atver jaunas durvis

Renārs Krastenbergs, hokejazinas.com

Renārs Krastenbergs | FOTO: ''Sodertalje SK''

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Renārs Krastenbergs sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja par pievienošanos Zviedrijas pēc spēka 2. līgas klubam “Sodertalje SK” un atzina, ka pēc diviem pavadītajiem gadiem Austrijā vēlējies nokļūt spēcīgākā čempionātā.

Krastenbergs (23) iepriekšējās divas sezonas pavadīja Austrijas hokeja līgas (IceHL) komandā “Villacher SV”. Aizvadītajā sezonā uzbrucējs regulārās sezonas 32 spēlēs guva 15 vārtus un atdeva 13 rezultatīvas piespēles, savukārt 11 aizvadītajos play-off mačos hokejista kontā 12 punkti (4+8).

Nule kā “Sodertalje SK” uzvarēja rīkotajā “Škoda” turnīrā, trīs spēlēs tiekot pie trim panākumiem. Krastenbergs šajos mačos atzīmējās ar trīs gūtiem vārtiem. Klubam vēl jāaizvada dažas pārbaudes spēles, bet jaunā sezona 2. līgā sāksies 23. septembrī.

“Līgumu ar jauno klubu parakstīju augusta sākumā un tad devos uz Zviedriju. Gaidīju reālu piedāvājumu, jo mēdz būt arī tā, ka ir tikai interese par tevi. Beigās pieņēmu pareizu lēmumu. Es vēlējos spēlēt augstā līmenī, kur man būtu labas iespējas augt un attīstīties, un uzskatu, ka par šo līgu labākas Eiropā ir tikai TOP līgas. Man bija svarīgi, ka es varu spēlēt komandā noteiktu lomu un mani vēlas redzēt sastāvā. Šī tiešām ir laba vieta izaugsmei.

Oficiālā pirmssezonas treniņnometne sākās augusta vidū, bet zviedru hokejisti gatavošanās uzsāka jau mēneša sākumā. Vasarā trenējos trenažieru zālē kopā ar treneri, bet uz ledus gāju Daugavas stadiona ledus hallē kopā ar citiem izlases spēlētājiem. Treniņi notika arī “Akropolē” un “Kurbads” hallē,” par starpsezonā pavadīto laiku teic uzbrucējs.

Krastenbergs norāda, ka Sodertaljes klubs ir ambiciozs un jaunajā sezonā tam ir augsti mērķi. Pērnā sezona komandai nebija sekmīga, tomēr pārspēlēs izdevās saglabāt vietu 2. līgā.

“Cik zinu, klubs mani pamanīja jau aizvadītajā sezonā un interesi izrādīja vasaras sākumā, bet vasaras izskaņā nonācām līdz kopsaucējam. Ar bijušo komandu Austrijā sarunas noslēdzās uzreiz pēc sezonas. Aprunājāmies un sapratu, ka reāla piedāvājuma no kluba puses nebija. Es arī pats pateicu, ka mēģināšu tēmēt augstākā līmenī. Šķīrāmies mierīgi, ar menedžeri palikušas labas attiecības. Iespējams, ka bija interese arī no citiem klubiem, bet sarunās iesaistījās mans aģents.

Sodertaljes klubs ir ar vissenāko vēsturu Zviedrijā. Klubam ir 12o gadu, un tas ir ļoti prestižs. Pērn klubam čempionātā gāja slikti, taču vadība, pilsēta, fani un sponsori gaida labus rezultātus jaunajā sezonā. Mērķi ir augsti, sastāvs ir labs, un klubs savu vārdu vēlas pacelt uz augšu. Kluba vadība vēlas atgriezties augstākajā līgā. Komanda bāzējas netālu no Stokholmas un ar galvaspilsētas klubiem vienmēr ir notikuši derbiji un uz mājas spēlēm biļetes jau ir izpirktas.

Komandā spēlē arī tādi zviedru hokejisti kā Dragans Umicēvičs un Linuss Videls. Abi šeit spēlēja junioru vecumā un tagad atgriezušies mājās, lai palīdzētu mājas klubam. Arī pērn bija labs sastāvs, bet, cik sapratu, spēle nevedās un notika arī treneru maiņa. Šogad liela uzmanība pievērsta sastāva komplektācijai. Komandā ir daudz gados jauno spēlētāju, kuri draftēti NHL.

Šajā līgā vāju komandu nav, spēles ir sīvas un pirms sezonas nevar paredzēt, kāda būs čempionāta tabula. Ceru, ka komanda gaida, ka es metīšu vārtus, jo tas ir pašsaprotami – ja esi leģionārs Zviedrijā, kur spēlē arī labi pašmāju hokejisti, ir jābūt gatavam dot rezultātu komandai,” piebilda Krastenbergs.

 

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)