TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Pauls Svars: Vadošajos klubos var nopelnīt vairāk nekā Latvijā

Pauls Svars, Hokejazinas.com

Pauls Svars | FOTO: Dunaújvárosi Jégcsarnok

Latvijas hokejists Pauls Svars, kurš pārstāv Ungārijas hokeja līgas (“Erste Liga”) klubu Dunaujvarosas “Acelbikak”, sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja par sezonas sākumu čempionātā, kā arī atklāja, ka pirms sezonas bija piedavājums spēlēt Polijā.

Pauls Svars (24) aizvadītajā sezonā pārstāvēja HK “Olimp/Venta 2002”, 36 spēlēs gūstot divus vārtus un 18 reizes rezultatīvi asistējot. Izslēgšanas spēlēs aizsargam vieni gūti vārti un trīs piespēles.

“Erste Liga” čempionātā “Acelbikak” patlaban ieņem 8. vietu desmit komandu konkurencē. Pauls Svars desmit mačos atdevis sešas rezultatīvas piespēles.

“”Erste Liga” čempionātā spēlē septiņas Ungārijas un trīs Rumānijas komandas. Līmenis līgā ir labs. Šeit visas komandas ir spēkos līdzīgas, un vieglu spēļu nav. Pirms spēles nevar pateikt, kura komanda laukumu atstās kā uzvarētāja. Katrai komandai ir savs spēles stils.

“Acelbikak” klubu vada somu speciālists, un arī viņa asistents ir soms. Par vārtsargu treneri šeit otro sezonu strādā Reinis Repšs no Latvijas. Pēdējās divās sezonās klubam ir vāji rezultāti, taču šosezon ir mērķis sniegumu uzlabot. Komandā ir paņemti vairāki leģionāri.

Treniņu grafiks mums ir saspringts – tie notiek arī spēļu dienās no rītiem, tāpat ir fiziskie treniņi un analizējam arī video. Cik zinu, visi spēlētāji šajā līgā ir profesionāļi. Varbūt kāds paralēli hokejam kaut ko dara, taču, visticamāk, tas netraucē hokejam. Vadošajos klubos var nopelnīt vairāk nekā Latvijas komandās, tiesa gan, “Acelbikak” nav turīgākais klubs. Ungāri teikuši, ka lielākās algas ir Rumānijas klubos.”

Pauls Svars norāda, ka interese par hokeju Ungārijā un Rumānijā ir liela.

“Visās hallēs vēl neesmu bijis, bet, piemēram, daudz skatītāju nāk uz spēlēm Rumānijā. Mums mājas spēlēs ir gandrīz pilnas tribīnes. Precīzi nepateikšu, cik liela ir mūsu halle, bet tā varētu būt nedaudz lielāka par “Inbox.lv” arēnu Piņķos. Ar katru mājas spēli arvien vairāk skatītāju nāk, un atmosfēra ir laba. Pati pilsēta ir neliela, tajā ir galvenā iela un trīs picērijas. No Dunaujvarosas līgā ir viens klubs, bet Budapešta ir pārstāvēta ar trīs komandām.

Pirms sezonas zināju, ka nevēlos palikt Latvijā. Lai gan bija sarunas arī ar Rīgas “Dinamo”, šajā klubā neplānoju palikt. Vēl bija iespēja spēlēt Polijā, taču nesanāca parakstīt līgumu. Ungārijā ar visu esmu apmierināts.

Kā Latvijas vadošajiem klubiem veiktos “Erste Liga” čempionātā? Uzskatu, ka “Mogo/LSPA” un Zemgale/LLU” varētu līdzvērtīgi cīnīties ar šīs līgas vadošajiem klubiem,” piebilda aizsargs.

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)