M. Laviņš: Sešu stundu laikā nācās nomainīt koledžu

Latvijas hokejists Martins Laviņš, kurš šosezon spēlēs Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) hokeja līgas komandā Ņūhempšīras universitātes “Wildcats”, sarunā ar portālu “Sportacentrs.com” pastāstīja par koledžas izvēlēšanos.

Laviņam bija panākta vienošanās ar Seintklaudas universitātes komandu “Huskies”, taču maijā plāni mainījās.

“Viņi gribēja, lai vēl vienu sezonu spēlēju junioros. Divi spēlētāji, kuriem vajadzēja parakstīt NHL līgumus, izlēma palikt skolā, un man sastāvā vairs nebija vietas. Aprunājos ar USHL treneri, aprunājos ar tēti, un izlēmām, ka attīstībai labākais būs meklēt citu skolu. Uzzināju sešos no rīta, ka Seintklaudai nebūšu vajadzīgs. No Ņūhempšīras 12:00 saņēmu īsziņu, stundu vēlāk sekoja sazvanīšanās. Teica, ka mani redz kā nozīmīgu spēlētāju, ka man būs liela loma mazākumā. “RoughRiders” spēlēju pirmajā mazākuma brigādē, un mums bija labākā statistika līgā. Viņiem ļoti iepatikās mans spēles stils.

Visagresīvākais un visātrākais hokejs. Ja Seintklaudā uzsvaru liek uz pieredzējušākajiem, tad Ņūhempšīrā līderi ir gados jaunākie. Viņi būs nobriedušāki, tāpēc šajā sezonā komandai vajadzētu būt spēcīgākai,” teica Laviņš

Aizvadītajā sezonā Laviņš pārstāvēja ASV junioru hokeja līgas (USHL) komandu Sīderrepidsas “RoughRiders”. 50 regulārās sezonas cīņās Laviņam 24 (12+12) punkti, bet piecās Play-off spēlēs uzbrucējam trīs vārti un piespēle.

“Es to uztvēru kā dzīves skolu. Varu teikt tikai to labāko – divos gados iemācījos daudz. Ne tikai par hokeju – arī par dzīvi, attieksmi, disciplīnu. Paņēmu labāko, ko varu. Ir teiciens: spēlēt USHL ir grūti, bet spēlēt USHL pie Marka Karlsona ir divreiz grūtāk. Ļoti stingrs treneris, kurš liek milzīgu uzsvaru uz cīņassparu, attieksmi, disciplīnu, darba ētiku, spēka spēli. Lielākais uzsvars bija uz spēka spēli un bloķētiem metieniem. Man patīk tāds hokejs, bet pat es jutu, ka ir nedaudz par daudz. Taču – nevaru pateikt nevienu sliktu vārdu,” par laiku “RoughRiders” stāsta Laviņš.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Sportacentrs.com

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)