Jakam piespēle, Mitenam 90% atvairīto, Tralmaks apšauda pretinieku vārtus

Šovakar Čehijas Ekstralīgas spēlēs laukumā devās seši Latvijas hokejisti.

Vārtsarga Mareka Mitena un uzbrucēja Eduarda Tralmaka Kladno “Rytiri” savā laukumā ar rezultātu 2:3 (1:2, 1:1, 0:0) piekāpās aizsarga Patrika Ozola pārstāvētajai “HK Olomouc”.

Mitens sargāja “Rytiri” vārtus trešo spēli pēc kārtas, tiekot galā ar 24 no 27 metieniem (90%).

Jāpiebilst, ka pirms šī mača Mitens nomainīja spēles numuru no “2” uz “30”.

Tralmaks uz ledus pavadīja 23 ar pusi minūtes, kurās izpildīja septiņus (!!!) metienus, pielietoja divus spēka paņēmienus un uzvarēja vienu no četriem iemetieniem.

Tralmaks šosezon 38 mačos izcēlies ar 17 precīziem metieniem un astoņām rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr vārtsargs Mitens trīs mačos atvairījis 90,3% metienu, ielaižot vidēji 3,05 ripas spēlē.

Ozols aizvadīja pirmo maču Čehijas Ekstralīgā kopš 8. decembra. Aizsargs sev atvēlētajās desmit minūtēs un 18 sekundēs izcēlās ar vienu metienu, vienu spēka paņēmienu un pozitīvu lietderības koeficientu “+1”.

Aizsargs 38 spēlēs Čehijas 2. līgas komandas “Dukla” kreklā atzīmējies ar diviem precīziem metieniem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, bet četros mačos “HK Olomouc” rindās Čehijas Ekstralīgā palicis bez punktiem.

“Rytiri” ar 30 punktiem 38 spēlēs ieņem pēdējo vietu 14 komandu konkurencē. Nākamo maču latviešu pārstāvētā komanda aizvadīs 28. janvārī pret Pardubices “Dynamo”.

“HK Olomouc” ar 41 spēlē izcīnītiem 55 punktiem ierindojas 9. vietā. Ozola vienībai nākamais mačs paredzēts 28. janvārī pret Českes Budejovices “Motor”.

Citā mačā aizsargu Jāņa Jaka un Kristapa Zīles pārstāvētā Litvīnovas “Verva” ar 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) piekāpās Pardubices “Dynamo”.

Jaks nospēlētajās 18:24 minūtēs atdeva rezultatīvu piespēli, veica trīs metienus pa vārtiem, pielietoja spēka paņēmienu un nokāpa no ledus ar negatīvu lietderību “-2”, , taču Zīle uz ledus pavadītajās 18:36 minūtēs izcēlās ar spēka paņēmienu, diviem metieniem un vienu bloķētu pretinieku raidījumu. Abi latvieši sastādīja otro aizsargu pāri.

Jāpiebilst, ka Jaks pie punktiem ticis piecās spēlēs pēc kārtas un sešos no pēdējiem septiņiem mačiem.

Jaks 33 spēlēs izcēlies ar trīs precīziem metieniem un 17 rezultatīvām piespēlēm, bet Zīle 39 mačos guvis divus vārtus un izdarījis piecas rezultatīvas piespēles.

“Verva” ar 68 punktiem 41 mačā ieņem piekto vietu. Abu latviešu komandai nākamā spēle paredzēta 28. janvārī pret Plzeņas “Škoda.

Visbeidzot Ralfa Freiberga Hradeckrāloves “Mountfield” viesos ar 2:3 (0:0, 1:0, 1:2, 0:1) papildlaikā atzina Brno “Kometa” pārākumu.

Freibergs uz laukuma atradās 17 minūtes un 44 sekundes, kuru laikā pielietoja spēka paņēmienu un iekrāja pozitīvu lietderību “+1”.

Aizsargs 41 mačā izcēlies ar vienu precīzu metienu un septiņām rezultatīvām piespēlēm.

“Mountfield” ar 59 punktiem 41 spēlē ierindojas astotajā pozīcijā. Nākamo maču Freiberga pārstāvētā komanda aizvadīs 28. janvārī pret Liberecas “Bili Tygri”.