Gudļevskis atnes ”MoDo” uzvaru Allsvenskan finālsērijas ievadā un kļūst par spēles pirmo zvaigzni

Kristers Gudļevskis, Hokejazinas.com

Kristers Gudļevskis | Foto: Jonas Forsberg/Bildbyrån

Pateicoties Latvijas izlases vārtsarga Kristera Gudļevska lieliskajam sniegumam, Zviedrijas pēc spēka otrās līgas (Allsvenskan) finālu ar panākumu sāka Ērnšeldsvīkas “MoDo”, kas finālsērijas pirmajā mačā, spēlējot mājās, papildlaikā ar 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0) pārspēja Stokholmas “Djurgardens IF”.

”MoDo”, realizējot skaitlisko vairākumu, desmitajā minūtē atklāja mača rezultātu, bet viesi otrās trešdaļas vidū panāca izlīdzinājumu – 1:1. Pamatlaika turpinājumā rezultāts nemainījās.

Uzvarētājas noskaidrošanai bija nepieciešams pagarinājums. Mača 78. minūtē Sebastians Olsons izrāva ”MoDo” panākumu, izvirzot mājiniekus sērijā vadībā ar 1-0.

Gudļevskis atvairīja 27 no 28 (96,43%) pretinieku izdarītajiem metieniem. Latviešu vārtsargs tika atzīts par mača pirmo zvaigzni.

Regulārajā sezonā Gudļevskis, piedaloties 39 spēlēs, tika galā ar 92% sāncenšu metienu un vidēji mačā ielaida 1,88 ripas. Savukārt deviņos izslēgšanas mačos Latvijas izlases vārtsargs ir neitralizējis 93,7% pretinieku metienu un vidēji ielaidis vien 1,58 ripas.

Sērijas otrā spēle paredzēta 18. aprīlī (pulksten 20:00). Arī tā notiks ”MoDo” laukumā.