Dzierkalam un Balinskim lielisks sniegums Čehijā

Latvijas izlases hokejisti Uvis Balinskis un Mārtiņš Dzierkals šovakar izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm Čehijas Ekstralīgas mačos.

Pateicoties Balinska rezultatīvajam sniegumam, Liberecas ”Bili Tygri” mājās ar 6:2 (1:0, 3:2, 2:0) sakāva “Olomouc” hokejistus.

Latvijas izlases aizsargs pirmās trešdaļas pēdējā minūtē, skaitliskajā vairākumā izceļoties ar rezultatīvu piespēli, palīdzēja komandai atklāt mača rezultātu, bet 52. minūtē asistēja komandas piektajā vārtu guvumā un palīdzēja laukuma saimniekiem nostiprināt pārsvaru – 5:2.

Balinskis laukumā pavadīja 18 minūtes un vienu sekundi (ceturtais lielākais spēles laiks komandā), kuras laikā bloķēja vienu pretinieku izdarīto metienu un nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon deviņos aizvadītajos mačos latviešu aizsargs ir atzīmējies ar trim vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm.

Tāpat ar divām rezultatīvām piespēlēm šovakar izcēlās arī uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals, kura rezultatīvais sniegums gan neglāba Česke Budejovices “Motor”, ko pārstāv arī Latvijas izlases aizsargs Kristofers Bindulis, no zaudējuma pagarinājumā, spēlējot savā laukumā, ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:1) pret Prāgas “Sparta”.

Pirmās trešdaļas pēdējā minūtē Dzierkals palīdzēja komandai panākt 1:1, bet 35. minūtē, spēlējot skaitliskajā vairākumā, atzīmējās ar otro rezultatīvo piespēli mačā un vēlreiz sekmēja ”Motor” atspēlēšanos – 2:2. Tikmēr Bindulis pie rezultativitātes punktiem netika.

Dzierkals nospēlēja 18 minūtes un 18 sekundes, izdarot trīs metienus pa pretinieku vārtiem un pabeidzot spēli ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Aizvadītajos deviņos mačos Latvijas izlases uzbrucējs ir nopelnījis sešus (1+5) punktus.

Savukārt Bindulis uz ledus atradās 18 minūtes un 50 sekundes, kuru laikā vienu reizi apdraudēja sāncenšu vārtu drošību, pielietoja vienu spēka paņēmienu un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latviešu aizsargu Kristapa Zīles, Jāņa Jaka un Ralfa Freiberga pārstāvētā Litvinovas ”Verva” izbraukumā ar 4:5 (0:1, 3:1, 1:3) piekāpās Brno “Kometa”.

Zīle laukumā pavadīja 23 ar pusi minūtes (lielākais spēles laiks komandā), reizi metot pa pretinieku vārtiem, bloķējot vienu sāncenšu metienu un maču noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Jaks uz ledus atradās 21 minūti un 13 sekundes, kuru laikā izpildīja divus metienus pa pretinieku vārtiem un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Savukārt Freibergs nospēlēja vien 13 minūtes un 12 sekundes, vienreiz apdraudot sāncenšu vārtu drošību un spēli noslēdzot ar negatīvu lietderības koeficientu -2.

Tāpat neveiksmi cieta divu citu Latvijas izlases aizsargu – Kristapa Sotnieka un Oskara Cibuļska – pārstāvētā Kladno ”Rytiri”, kas mājās ar 0:4 (0:1, 0:1, 0:2) atzina Pilzenes “Škoda” pārākumu.

Sotnieks laukumā pavadīja 18 minūtes un 46 sekundes (trešais lielākais spēles laiks komandā), kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem un ieguva negatīvu lietderības koeficientu -1.

Savukārt Cibuļskis nospēlēto 15 minūšu un 52 sekunžu laikā spēles protokolā atzīmējās ar vienu bloķētu sāncenšu metienu un neitrālu lietderības koeficientu.

Autors: Rainers Rogs Avots: Čehijas Ekstralīga