Batņas pārstāvētā ”Jukurit” izcīna pirmo uzvaru ČL, Kuldam vēl viens zaudējums

Pirmo uzvaru IIHF Čempionu līgas grupu turnīrā svētdien izcīnīja latviešu uzbrucēja Oskara Batņas pārstāvētais Somijas spēcīgākās hokeja līgas (Liiga) klubs Mikeli ”Jukurit”.

Batņas pārstāvētā ”Jukurit” A apakšgrupas mačā mājās ar 5:3 (2:1, 1:1, 2:1) pieveica Dānijas klubu Olborgas ”Pirates”. Laukuma saimnieki uzvaras vārtus guva vien 55. minūtē.

Latvijas izlases uzbrucējs šajā mačā laukumā pavadīja tikai divas minūtes un 20 sekundes, kuru laikā mača protokolā neatzīmējās ar nekādām darbībām un spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Tikmēr F apakšgrupā otro zaudējumu divos aizvadītajos mačos piedzīvoja Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Austrijas komanda ”Villacher SV”, kas izbraukumā ar 2:4 (1:1, 1:1, 0:2) atzina Polijas komandas Krakovas ”Cracovia” pārākumu. Līdz pat otrā perioda vidum uz tablo vēl bija 2:2. Mājinieki pēdējo ripu iemeta jau tukšā pretinieku cietoksnī.

Kulda uz ledus atradās 18 minūtes un 51 sekundi, kuras laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu metienu, nopelnīja divas soda minūtes un ieguva negatīvu lietderības koeficientu (-2).

Atgādināsim, ka pirms tam cita Latvijas izlases aizsarga Kārļa Čukstes pārstāvētā Triņecas “Ocelari” papildlaikā ar 2:3 (0:0, 0:0, 2:2, 0:1) piekāpās Zviedrijas komandai Šellefteo “AIK”.

Visu trīs Latvijas hokejistu pārstāvētajiem klubiem nākamās spēles Čempionu līgā ir paredzētas 9. septembrī.

Autors: Rainers Rogs Avots: CHL