Balcers un Smirnovs NL sāk ar vārtiem, Veckaktiņš – ar debiju (VIDEO)

Rūdolfs Balcers, hokejazinas.com

Rūdolfs Balcers | Foto: Cīrihes "Lions"

Šovakar ar sešām spēlēm sākās Šveices augstākās hokeja (NL) līgas jaunā sezona, un uz ledus izgāja arī vairāki latviešu hokejisti.

Aizvadītās sezonas čempionvienība Cīrihes “Lions” ar Rūdolfu Balceru sastāvā viesos tikās ar EHC “Biel” un izcīnīja uzvaru ar 3:1.

Balcers aizvadītajā mačā spēlēja pirmajā maiņā un guva savas komandas pirmos vārtus sezonā. Uzbrucējs laukumā pavadīja 19 minūtes, izdarīja vienu metienu, bloķēja divus metienus un nopelnīja koeficientu “+2”.

HC “Lausanne” bez Ronalda Ķēniņa ierindā savā laukumā tikās ar Ženēvas “Servette” un izcīnīja uzvaru ar 2:1.

Citā mačā EHC “Kloten” (Deniss Smirnovs) izbraukumā tikās ar HC “Davos” un izcīnīja uzvaru pēcspēles metienos ar 3:2.

Smirnovs šajā spēlē bija ceturtās maiņas uzbrucējs un bija precīzs pēcspēles metienu sērijā. Uzbrucējs laukumā kopumā pavadīja 12 minūtes, kuru laikā nopelnīja koeficientu “-1”.

Vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētā Rapersvilas-Jonas “Lakers” viesos tikās ar “Ambri-Piotta” un izcīnīja uzvaru pagarinājumā ar rezultātu 4:3.

Punnenovs šajā spēlē bija pieteikts kā otrais vārtsargs.

Savukārt HC “Ajoie” ar uzbrucēju Emīls Veckaktiņu sastāvā izbraukumā tikās ar Frīburgas “Gotteron” un piekāpās ar 1:4.

Veckaktiņš, kuram šī bija debija Šveices augstākajā līgā, spēlēja trešajā maiņā un laukumā pavadīja 14 minūtes.

Līgumi uz jauno sezonu ar Šveices augstākās līgas klubiem ir astoņiem latviešu hokejistiem. Vārtsargam Ivaram Punnenovam (Rapersvilas-Jonas “Lakers”), kā arī uzbrucējiem Rūdolfam Balceram (Cīrihes “Lions”), Ronaldam Ķēniņam (HC “Lausanne”), Denisam Smirnovam (EHC “Kloten”), Emīlam Veckaktiņam (HC “Ajoie”), Oskaram Lapinskim (Langnavas “Tigers”), Darelam Dukuram (Langnavas “Tigers”, izīrēts uz EHC “Chur”) un Robertam Cjunskim (HC “Lugano”, izīrēts HC “Sierre”).