Balceram divas piespēles, Lapinskis noraidās līdz spēles beigām

Šveices hokeja līgas (NL) spēlēs šovakar laukumā devās četri Latvijas hokejisti.

Cīrihes “Lions” ar Rūdolfu Balceru ierindā izbraukumā ar rezultātu 2:4 (1:1, 1:2, 0:1) piekāpās vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētajai Rapersvīlas-Jonas “Lakers”.

Balcers rezultatīvi piespēlēja abos “Lions” vārtu guvumos, kā arī uz ledus pavadītajās 18:07 minūtēs divreiz meta pa vārtiem un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu “+1”.

Uzbrucējs šosezon 45 spēlēs sakrājis 33 (18+15) punktus.

Punnenovs tika pieteikts mačam, taču palika rezervē.

Šo sezonu vārtsargs iesāka citā NL komandā “Lausanne HC”, kuras rindās 15 spēlēs vidēji mačā ielaida 3,03 ripas un atvairīja 87,9% pretinieku metienus. Tikmēr divās spēlē “Lakers” rindās tika galā ar 86,5% metieniem, ielaižot 3,36 ripas spēlē.

“Lions” ar 99 punktiem 47 spēlēs ieņem 1. vietu līgā, taču “Lakers” ar 56 punktiem 47 cīņās ierindojas 12. pozīcijā.

Balcera komandai nākamā spēle plānota 23. februārī pret “HC Ajoie”, bet Punnenova vienība nākamo maču aizvadīs 24. februārī pret “EHC Biel-Bienne”.

Citā mačā Ronalda Ķēniņa pārstāvētā “Lausanne HC” viesos ar rezultātu 5:0 (1:0, 3:0, 1:0) sagrāva bez Denisa Smirnova spēlējošo “EHC Kloten”.

Ķēniņš nospēlētajās 12:36 minūtēs izcēlās ar trīs izpildītiem metieniem, diviem bloķētiem un divām soda minūtēm.

Šosezon Ķēniņš “Lausanne HC” rindās 33 spēlēs guvis vienus vārtus un atdevis trīs rezultatīvas piespēles. Viņš arī aizvadīja četrus mačus Šveices 2. līgas (SL)  komandā Martiņjī “HCV Red Ice”, izceļoties ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli.

Smirnovs šim mačam netika pieteikts.

Uzbrucējs šosezon aizvadījis tikai vienu spēli, pie punktiem netiekot.

“Lausanne HC” ar 79 punktiem 46 spēlēs ierindojas ceturtajā vietā, bet “EHC Kloten” ieņem priekšpēdējo, 13. vietu ar 47 punktiem 47 spēlēs.

Ķēniņa komanda nākamo maču aizvadīs jau rītdien, 18. februārī, kad spēkosies ar “HC Davos”. Tikmēr Smirnova komandai tuvākā spēle plānota 23. februārī pret “HC Davos”.

Savukārt, Oskara Lapinska Langnavas “Tigers” ar 5:3 (1:1, 1:0, 3:2) pārspēja Frīburgas “Gotteron”.

Lapinskis saņēma 25 soda minūtes par kautiņu un tika izraidīts no spēles. Līdz tam 12 minūšu un 31 sekundes laikā Lapinskis trīsreiz meta pa vārtiem un iekrāja pozitīvu lietderību “+1”.

Latviešu uzbrucējs izvicināja dūres trešā perioda 13. minūtē ar “Gotteron” aizsargu Maksimiljanu Štroili.

21 gadu vecais Lapinskis šosezon 48 spēlēs ir guvis trīs vārtus.

“Tigers” ar 65 punktiem 48 spēlēs ieņem 10. vietu. Nākamo spēli Lapinska komanda aizvadīs 23. februārī pret Roberta Cjunska “HC Lugano”.

Visbeidzot HC Lugano”, kurā spēlē Roberts Cjunskis, izbraukumā ar 5:1 (0:0, 3:1, 2:0) sagrāva “EV Zug”.

Cjunskis deviņās minūtēs un 40 sekundēs vienu reizi meta pa vārtiem, kā arī iekrāja divas soda minūtes un negatīvu lietderību “-1”.

Šosezon 20 gadus vecais Cjunskis 26 spēlēs guvis vienus vārtus un atdevis vienu piespēli.

“HC Lugano” ar izcīnītiem 74 punktiem 47 spēlēs ierindojas 5. pozīcijā. Cjunska vienībai nākamais mačs plānots 23. februārī pret Oskara Lapinska Langnavas “Tigers”.