Zīle uguņo latviešu pārstāvēto klubu duelī, Jaks nerealizē pēcspēles metienu

Latvijas izlases aizsargs Kristaps Zīle šovakar izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem Čehijas Ekstralīgas kluba Litvinovas ”Verva” pārbaudes mačā.

Zīles, kā arī divu citu latviešu aizsargu Jāņa Jaka un Ralfa Freiberga pārstāvētā ”Verva” pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 (1:0, 1:2, 1:1, 0:0, 1:0) pieveica Latvijas izlases uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvēto Čehijas Ekstralīgas komandu ”Mlada Boleslav”.

24 gadus vecais Zīle kļuva par spēles galveno varoni. Latviešu aizsargs 13. minūtē atklāja mača rezultātu, bet trešā perioda ievadā otro reizi mačā pārspēja pretinieku vārtsargu un palīdzēja komandai vēlreiz izvirzīties vadībā. Interesanti, ka nevienā no iepriekšējiem pieciem pārbaudes mačiem Latvijas izlases aizsargam neizdevās tikt pie rezultativitātes punktiem.

Zīle darbojās pirmajā aizsargu pārī kopā ar Jaku. Tikmēr Freibergs spēlēja otrajā aizsargu pārī. Ne Jaks, ne Freibergs šoreiz ar rezultatīvām darbībām spēles protokolā neatzīmējās. Pēcspēles metienu sērijā Jakam tika dota iespēja izpildīt bullīti, taču viņam neizdevās pārspēt sāncenšu vārtsargu. Tāpat pie punktiem neizdevās tikt arī Bičevskim.

Šovakar pārbaudes mačus Čehijas Ekstralīgas klubu sastāvos aizvadīja vēl vairāki latviešu hokejisti, taču neviens no viņiem neizcēlās ar rezultatīvu sniegumu.

Čehijas Ekstralīgas jaunā sezona sāksies 15. septembrī.

Autors: Rainers Rogs Avots: Hokejazinas.com