Zabusovs turpina plosīties Čehijā, uzvaras arī Bindulim un Bičevskim

Čehijas Ekstralīgā šodien lielisku spēli aizvadīja latviešu uzbrucējs Patriks Zabusovs, kurš izcēlās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli komandas uzvarā. Tāpat pie panākumiem tika arī citu latviešu pārstāvētie Čehijas Ekstralīgas klubi.

Zabusova un aizsarga Roberta Mamčica pārstāvētā Zlīnas ”Berani” mājās ar 5:2 (0:0, 2:1, 3:1) apspēlēja Brno ”Kometa”. Jaunais latviešu uzbrucējs 36. minūtē panāca 1:1, bet pamatlaika priekšpēdējā minūtē viņš asistēja Zlīnas piektajā vārtu guvumā un palīdzēja komandai panākt 5:2.

Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 17 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā guva vārtus ar savu vienīgo izdarīto metienu mačā, bloķēja vienu pretinieku metienu, nopelnīja divas soda minūtes un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu (+2).

Zabusovs izcēlās ar gūtiem vārtiem otrajā mačā pēc kārtas. Pēdējās divās spēlēs viņš ir sakrājis piecus (2+3) punktus. Šosezon Čehijā aizvadītajos 18 mačos jaunais latviešu uzbrucējs ir izcēlies ar sešiem vārtu guvumiem un sešām rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr Zabusova komandas biedrs Mamčičs nospēlēja 23 minūtes un 32 sekundes (lielākais spēles laiks komandā), izdarot trīs metienus pa pretinieku vārtiem, bloķējot vienu sāncenšu metienu un pabeidzot maču ar neitrālu lietderības koeficientu.

Uzvaru šodien izcīnīja arī uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā ”Mlada Boleslav”, kas viesos ar 4:0 (1:0, 1:0, 2:0) pieveica ”Pardubice”. Bičevskis laukumā pavadīja 11 minūtes un 12 sekundes, kuru laikā izpildīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, zaudēja četros no četriem iemetieniem un spēli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Tāpat panākumu svinēja latviešu aizsarga Kristofera Binduļa pārstāvētā ”Ceske Budejovice”, kas izbraukumā ar 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) pārspēja Liberecas ”Bili Tygri”. Bindulis laukumā pavadīja 19 minūtes un piecas sekundes, bloķējot trīs pretinieku metienus, izdarot divus spēka paņēmienus un iegūstot neitrālu lietderības koeficientu.

Pilzenes ”Škoda” bez uzbrucēja Mārtiņa Dzierkala viesos ar 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) apspēlēja Čehijas Ekstralīgas līdervienību Triņecas ”Ocelari”. Tikmēr Litvinovas ”Verva”, nespēlējot aizsargam Uvim Balinskim, mājās ar 2:5 (0:3, 1:0, 1:2) piekāpās ”Kladno”.

Savukārt Vitkovices ”Ridera” bez aizsarga Gunta Galviņa un bez savainotā uzbrucēja Roberta Bukarta ierindā izbraukumā ar 0:3 (0:0, 0:1, 0:2) atzina Hradeckrāloves ”Moutfield” pārākumu.

Autors: Rainers Rogs Avots: Čehijas Ekstralīga