Smirnovam divi punkti pret Punnenovu; Daugaviņš rezultatīvs pret Ķēniņu

Šveices Nacionālajā hokeja līgā (NLšovakar divās spēlēs savā starpā tikās latviešu hokejistu pārstāvētie klubi. Uzbrucējs Deniss Smirnovs izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm mačā pret vārtsargu Ivaru Punnenovu. Tāpat ar rezultatīvu sniegumu, tiekoties ar Ronaldu Ķēniņu, atzīmējās uzbrucējs Kaspars Daugaviņš.

Smirnova pārstāvētā Ženēvas ”Servette” mājās ar 5:1 (2:1, 3:0, 0:0) sagrāva Punnenova pārstāvēto Langnavas ”Tigers” un izcīnīja septīto uzvaru pēdējās astoņās spēlēs. ”Tigers” šis bija jau septītais zaudējums pēc kārtas. Smirnovs rezultatīvi asistēja ”Servette” uzvaras vārtu guvumā pirmās trešdaļas pēdējā minūtē un izcēlās ar rezultatīvu piespēli arī 26. minūtē komandas trešajā vārtu guvumā.

Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja vien 14 minūtes un 11 sekundes, kuru laikā ne tikai nopelnīja divas rezultatīvas piespēles, bet arī izdarīja vienu metienu pa Punnenova sargātajiem vārtiem, zaudēja vienīgajā iemetienā, kurā piedalījās, un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +2. Latvijas izlases uzbrucējs šosezon 35 spēlēs ir nopelnījis tikai piecus (1+4) punktus.

Punnenovs ielaida piecus vārtus, taču atvairīja 44 no 49 (89,8%) pretinieku hokejistu izdarītajiem metieniem. Divas no piecām ripām latviešu vārtsargs ielaida, kad viņa pārstāvētā komanda atradās mazākumā. Neveiksmīgu spēles nogriezni Punnenovs aizvadīja otrajā periodā, kad nepilnu 14 minūšu laikā tika pārspēts trīs reizes.

Savukārt citā divu latviešu pārstāvēto klubu duelī Ronalda Ķēniņa pārstāvētā ”Lausanne” savā laukumā ar 4:3 (1:1, 1:1, 2:1) pieveica cita Latvijas izlases uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvēto ”Bern”. Daugaviņš pamatlaika vidū, spēlējot skaitliskajā vairākumā, asistēja komandas otrajā vārtu guvumā un palīdzēja ”Bern” pirmoreiz mačā izvirzīties vadībā (2:1).

Daugaviņš uz ledus pavadīja 19 minūtes un 31 sekundi, izpildot četrus metienus pa pretinieku vārtiem, nopelnot rezultatīvu piespēli, uzvarot piecos no astoņiem (62,5%) iemetieniem un nopelnot katastrofālu lietderības koeficientu (-4). Latviešu uzbrucējs izcēlās ar rezultatīvu sniegumu otrajā mačā pēc kārtas. Atgādināsim, ka iepriekšējā mačā Daugaviņš sakrāja četrus (2+2) punktus. Šosezon viņa kontā 25 spēlēs ir 17 (6+11) punkti.

Tikmēr Ķēniņš nospēlēja 14 minūtes un 20 sekundes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja divus sāncenšu metienus un ieguva negatīvu lietderības koeficientu -2. Latvijas izlases uzbrucējs šosezon 30 mačos ir nopelnījis 14 (6+8) punktus.

No latviešu pārstāvētājiem klubiem Šveices čempionātā visaugstāk šobrīd atrodas Smirnova pārstāvētā ”Servette”, kas ar 35 spēlēs izcīnītiem 50 punktiem ieņem astoto vietu. Uzreiz aiz ”Servette” seko uzreiz divi latviešu pārstāvētie klubi – Ķēniņa ”Lausanne” un Daugaviņa ”Bern”, kas ir ieguvušas 49 un 46 punktus. Tikmēr vissliktāk ir klājies Punnenova pārstāvētajai ”Tigers”, kura ar 37 spēlēs izcīnītiem 32 punktiem ieņem pirmspēdējo vietu līgā.

Autors: Rainers Rogs Avots: Sihf.ch