Marenis uguņo Zviedrijā; Kalniņa pārstāvētā ”Lakers” pieveic Ābola ”Orebro”

Zviedrijas hokeja līgā (SHL) divu latviešu pārstāvēto klubu duelī Vekšes ”Lakers”, Latvijas izlases vārtsargam Jānim Kalniņam paliekot ārpus pieteikuma, ceturtdien mājās ar 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) apspēlēja latviešu uzbrucēja Rodrigo Ābola pārstāvēto ”Orebro”. Tikmēr Zviedrijas Allsvenskan līgā fantastisku maču aizvadīja Latvijas izlases uzbrucējs Rihards Marenis.

Ābols mačā pret Kalniņa pārstāvēto ”Lakers” laukumā pavadīja 16 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem. Latvijas izlases centra uzbrucējs 30 spēlēs šosezon ir guvis astoņus vārtus un sakrājis 21 punktu. Ābols šobrīd ir Orebro komandas rezultatīvākais spēlētājs. Turklāt viņš šobrīd dala kluba otra labākā vārtu guvēja godu.

Tikmēr Zviedrijas Allsvenskan līgā spožu maču aizvadīja Rihards Marenis, kurš guva divus vārtus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli, taču nespēja glābt ”Vita Hasten” no zaudējuma ”Mora” viesos ar 4:5 pēcspēles metienos (2:1, 1:2, 1:1, 0:0, 0:1).

Marenis pirmā perioda pēdējā minūtē rezultatīvi asistēja komandas otrajā vārtu guvumā un palīdzēja ”Vita Hasten” pirmoreiz mačā izvirzīties vadībā (2:1). Savukārt mača turpinājumā, izceļoties 35. un 43. minūtē, latviešu uzbrucējs divreiz panāca neizšķirtu – 3:3 un 4:4.

Rihardam pēcspēles metienu sērijā bija iespēja izpildīt bullīti, taču viņam neizdevās pārspēt sāncenšu vārtsargu. 12 spēlēs latviešu uzbrucējs ir nopelnījis jau 15 (9+6) punktus.

Tikmēr citā Allsvenskan līgas mačā uzbrucēja Georga Golovkova pārstāvētā ”Almtuna” izbraukumā ar 1:5 (0:0, 0:2, 1:3) atzina ”Vasteras” pārākumu. Latviešu uzbrucējs šajā mačā palika bez rezultativitātes punktiem.

Autors: Rainers Rogs Avots: SHL