Marenis: Jau pērn Zviedrijā guvu pārliecību, ka varu tur spēlēt

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Rihards Marenis intervijā portālam ”La.lv” pastāstījis par aizvadītajā sezonā iegūto pārliecību un dalījies ar iegūto pieredzi Zviedrijas pēc spēka trešajā līgā, kur paralēli hokeja spēlēšanai strādāja celtniecībā.

”Biju gatavs, jo jau pērn Zviedrijā guvu pārliecību, ka varu tur spēlēt,” atzina Latvijas izlases uzbrucējs. ”Vajadzēja to tikai pierādīt. Protams, patīkami, ka viss tik labi aizgāja, jo dažreiz ir tā – spēlē labi, viss izdodas, bet ripa nekrīt vārtos. Man sanāca gan laba spēle, gan arī punkti krājās.”

29 gadus vecais uzbrucējs sezonu uzsāka Zviedrijas pēc spēka trešās līgas klubā ”Kiruna”, bet tās gaitā pārcēlās uz Zviedrijas pēc spēka otrās līgas (Allsvenskan) komandu ”Vita Hasten”, kuras rindās 33 mačos guva 21 vārtus un atdeva 15 rezultatīvas piespēles.

”Tā ir laba sajūta, jo, kad esi ar ripu un labā situācijā, apzinies, ka iemetīsi,” norādīja uzbrucējs. ”Tādos brīžos svarīgi nekļūt pašpārliecinātam, negaidīt no sevis, ka katrā mačā metīsi pa diviem goliem, jo tā var sevi atkal iestumt caurumā, kad nekas vairs nesanāk un pats vairs nesaproti, kāpēc tā notiek.”

”Trešā līga ir pusprofesionāla, 90% hokejistu tur strādā un vakaros spēlē hokeju. Arī pats to darīju – strādāju celtniecībā, ar dimanta urbi urbu caurumus, bet vakarā gāju uz treniņiem,” par savu pieredzi, spēlējot Zviedrijas trešajā līgā, pastāstīja Marenis.

Hokejists atklāja, ka viņš jau iepriekš savas karjeras laikā bija saskāries ar nedaudz līdzīgu pieredzi. ”Savulaik Amerikā, kad spēlēju junioros, bija nelielas haltūriņas, šķiet, kādu reizi arī ”strojkā”, taču urbis nebiju. Piešāvos ļoti ātri, pats sevi uzskatu par gana apķērīgu, uz rokām kritis neesmu.”

Autors: Rainers Rogs Avots: La.lv

Komentāri (0)