Kalniņš aizvada sauso spēli Somijā un kļūst par mača otro zvaigzni

Somijas augstākajā hokeja līgā (Liiga) lielisku spēli šovakar aizvadīja Latvijas izlases vārtsargs Jānis Kalniņš, kurš mačā pret Oulu ”Karpat” nosargāja savu cietoksni neskartu un palīdzēja Tamperes “Tappara” viesos izcīnīt minimālu uzvaru ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).

Kalniņš atgriezās ”Tappara” vārtos pēc trīs spēļu pārtraukuma un parādīja nevainojamu sniegumu. Latviešu vārtsargs atvairīja visus 20 pretinieku hokejistu izdarītos metienus un kļuva par vienu no mača galvenajiem varoņiem. Viņš tika atzīts par spēles otro zvaigzni.

Sauso uzvaru izcīnīja arī aizsarga Kārļa Čukstes pārstāvētā Lahti ”Pelicans”, kas, spēlējot savā laukumā, ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) apspēlēja Tamperes ”Ilves”. Čukste laukumā pavadīja 21 minūti un deviņas sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa pretinieku vārtiem un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Tikmēr zaudējumu piedzīvoja uzbrucēja Oskara Batņas pārstāvētā Mikeli ”Jukurit”, kas mājās ar 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) piekāpās Turku TPS. Batņa nospēlēja 15 minūtes un 52 sekundes, kuru laikā izdarīja trīs metienus un uzvarēja 39% iemetienu.

Autors: Rainers Rogs Avots: Liiga