Dzierkalam devītie vārti Čehijā, Balinskis rezultatīvs latviešu duelī

Čehijas Ekstralīgā šodien devītos vārtus sezonā guva uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals. Tikmēr latviešu pārstāvēto klubu duelī Uvis Balinskis atzīmējās ar rezultatīvu piespēli mačā pret aizsarga Gunta Galviņa un uzbrucēja Roberta Bukarta pārstāvēto Vitkovices ”Ridera”.

Dzierkala pārstāvētā Pilzenes ”Škoda” izbraukumā ar 4:3 (1:1, 2:1, 0:1, 1:0) papildlaikā pārspēja ”Kladno”. Latvijas izlases uzbrucējs otrās trešdaļas vidū pirmoreiz mačā izvirzīja ”Škoda” komandu vadībā un panāca tobrīd 2:1. Dzierkalam šis bija devītais vārtu guvums sezonā.

Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 18 minūtes un 57 sekundes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, no kuriem viens bija precīzs, bloķēja vienu sāncenšu metienu, kā arī nopelnīja divas soda minūtes mača sākumā (pretinieki Dzierkala noraidījuma laikā guva vārtus) un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1. Šosezon Mārtiņš 39 spēlēs ir sakrājis 25 (9+16) punktus.

Tikmēr pārliecinošu uzvaru latviešu pārstāvēto klubu duelī izcīnīja aizsarga Uvja Balinska pārstāvētā Litvinovas ”Verva”, kas viesos ar 6:1 (1:0, 1:0, 4:1) sakāva aizsarga Gunta Galviņa un uzbrucēja Roberta Bukarta pārstāvēto Vitkovices ”Ridera”. Balinskis otrā perioda beigās rezultatīvi asistēja komandas otrajā vārtu guvumā un palīdzēja ”Verva” dubultot pārsvaru.

Balinskis nospēlēja 23 minūtes un četras sekundes, ne tikai nopelnot rezultatīvu piespēli, bet arī bloķējot divus pretinieku metienus un iegūstot pozitīvu lietderības koeficientu +1. Latvijas izlases aizsargs bija rezultatīvs jau trešajā spēlē pēc kārtas. Iepriekšējos divos mačos viņš izcēlās ar vārtu guvumiem. Šosezon Balinska kontā 36 spēlēs ir 18 (7+11) punkti.

Tikmēr Galviņš laukumā pavadīja 17 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā izpildīja divus metienus pa pretinieku vārtiem un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -2. Latviešu aizsargs šajā sezonā 35 mačos izcēlies tikai ar divām rezultatīvām piespēlēm. Savukārt Bukarts nedevās laukumā. Latvijas izlases uzbrucējs izlaida otro spēli pēc kārtas. Bukarta rēķinā 30 mačos šosezon ir 25 (8+17) punkti.

Autors: Rainers Rogs Avots: Hokej.cz