Bukarts turpina krāt punktus Čehijā, Zabusovam ceturtie vārti sezonā

Čehijas Ekstralīgā šovakar spēles aizvadīja vairāki latviešu hokejisti. Ar diviem rezultativitātes punktiem komandas uzvarā izcēlās Latvijas izlases uzbrucējs Roberts Bukarts. Tikmēr ceturtos vārtus sezonā guva latviešu uzbrucējs Patriks Zabusovs.

Bukarta un aizsarga Gunta Galviņa pārstāvētā Vitkovices ”Ridera” mājās ar 5:2 (2:0, 1:1, 2:1) apspēlēja Triņecas ”Ocelari”. Latviešu uzbrucējs kaldināja komandas panākumu ar divām rezultatīvām piespēlēm – Bukarts asistēja komandas pirmajā un ceturtajā vārtu guvumā. Abus punktus viņš nopelnīja vairākumā.

Latviešu uzbrucējs šovakar laukumā pavadīja 17 minūtes un 37 sekundes, kuru laikā neizdarīja nevienu metienu pa pretinieku vārtiem un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -1. Bukarts šosezon 28 spēlēs ir sakrājis 24 (8+16) punktus. Viņš šobrīd ir ”Ridera” kluba rezultatīvākais hokejists.

Savukārt Galviņš nospēlēja 18 minūtes un trīs sekundes (trešais lielākais spēles laiks komandā), neizpildot nevienu metienu pa pretinieku vārtiem, taču bloķējot četrus sāncenšu metienus un pielietojot vienu spēka paņēmienu. Latvijas izlases aizsargs spēli pabeidza ar neitrālu lietderību.

Tikmēr ceturtos vārtus sezonā guva Patriks Zabusovs, kurš palīdzēja Zlīnas ”Berani”, spēlējot bez latviešu aizsarga Roberta Mamčica, izbraukumā ar 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) pārspēt leģendāra čehu uzbrucēja Jaromīra Jāgra pārstāvēto ”Kladno”. Latviešu uzbrucējs 17. minūtē atklāja mača rezultātu.

Zabusovs laukumā pavadīja 14 minūtes un 15 sekundes, kuru laikā divas reizes apdraudēja pretinieku vārtu drošību, bloķēja divus sāncenšu metienus un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1. Šosezon aizvadītajos 14 mačos latviešu uzbrucējs ir savācis septiņus (4+3) punktus.

Divu latviešu pārstāvēto klubu duelī aizsarga Uvja Balinska pārstāvētā Litvinovas ”Verva” savā laukumā ar 4:3 (1:1, 1:2, 1:o, 1:0) papildlaikā uzveica uzbrucēja Mārtiņa Dzierkala pārstāvēto Pilzenes ”Škoda”. Gan Balinskis, gan Dzierkals palika bez rezultativitātes punktiem.

Balinskis uz ledus atradās 23 minūtes un 18 sekundes (lielākais spēles laiks komandā), kuru laikā izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja divus sāncenšu metienus un ieguva negatīvu lietderības koeficientu -1.

Savukārt Dzierkals 17 minūšu un 31 sekundes laikā trīs reizes apdraudēja pretinieku vārtu drošību, izpildīja vienu spēka paņēmienu un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -1.

Tikmēr vēl vienā citā latviešu duelī aizsarga Kristofera Binduļa pārstāvētā Česke Budejovices ”Motor” mājās ar 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) pārspēja uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvēto ”Mlada Boleslav”. Arī šajā māča mūsu hokejisti pie punktiem netika.

Bindulis nospēlēja 14 minūtes un septiņas sekundes, neizdarot nevienu metienu pa sāncenšu vārtiem, nopelnot divas soda minūtes un iegūstot neitrālu lietderības koeficientu.

Savukārt Bičevskis laukumā pavadīja 13 minūtes un 31 sekundi, kuru laikā neizpildīja nevienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu metienu, kā arī uzvarēja sešos no 12 (50%) iemetieniem un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -1.

Autors: Rainers Rogs Avots: Hokej.cz