Bičevskis iemet vārtus latviešu klubu duelī, rezultatīvs arī Dzierkals

Čehijas Ekstralīgā šovakar tika aizvadītas vairākas spēles ar latviešu hokejistu līdzdalību. Ar gūtiem vārtiem divu latviešu pārstāvēto klubu duelī izcēlās uzbrucējs Māris Bičevskis. Tāpat savu punktu krājumu papildināja arī uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals.

Bičevska pārstāvētā ”Mlada Boleslav” mājās ar 5:2 (3:0, 2:0, 0:2) pārspēja aizsarga Gunta Galviņa un uzbrucēja Roberta Bukarta pārstāvēto Vitkovices ”Ridera”. Bičevskis izcēlās ar vārtu guvumu jau mača piektajā minūtē, kad pēc komandas biedra metiena ripa trāpīja viņam pa kāju un nonāca pretinieku cietoksnī.

Latviešu centra uzbrucējs laukumā pavadīja 16 minūtes un 26 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, kā arī uzvarēja 64% iemetienu un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +2. Šosezon 33 mačos Bičevskis ir sakrājis deviņus (5+4) punktus.

Galviņš nospēlēja 15 minūtes un 47 sekundes, neizpildot nevienu metienu pa pretinieku vārtiem, taču izdarot vienu spēka paņēmienu un bloķējot vienu pretinieku metienu. Latviešu aizsargs cīņu pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Savukārt Bukarts uz ledus atradās 18 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā divreiz meta pa pretinieku vārtiem, kā arī bloķēja vienu pretinieku metienu un ieguva pozitīvu lietderības +1.

Tāpat ar rezultatīvu sniegumu šovakar izcēlās arī Latvijas izlases uzbrucējs Mārtiņš Dzierkals, kurš palīdzēja Pilzenes ”Škoda” savā laukumā ar 6:3 (2:0, 2:2, 2:1) apspēlēt Brno ”Kometa”. Dzierkals pamatlaika vidū asistēja komandas trešajā vārtu guvumā. Šosezon latviešu uzbrucēja kontā 34 mačos ir 24 (8+16) punkti.

Dzierkals nospēlēja 18 minūtes un piecas sekundes, izpildot četrus metienus pa pretinieku vārtiem, pielietojot vienu spēka paņēmienu, nopelnot divas soda minūtes, kuru laikā viņa pārstāvētā komanda guva vārtus skaitliskajā mazākumā, un iegūstot pozitīvu lietderības koeficientu +3.

Vēl vienā citā spēlē spēlē aizsarga Roberta Mamčica un uzbrucēja Patrika Zabusova pārstāvētā Zlīnas ”Berani” mājās ar 2:4 (1:3, 1:0, 0:1) piekāpās Karlovi Vari ”Energie”.

Mamčics laukumā pavadīja 21 minūti un 27 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem un pabeidza maču ar neitrālu lietderību.

Savukārt Zabusovs nospēlēja 20 minūtes un 15 sekundes, izpildot trīs metienus pa sāncenšu vārtiem, pielietojot vienu spēka paņēmienu un nopelnot negatīvu lietderības koeficientu -1.

Tikmēr Česke Budejovices ”Motor”, spēlējot bez latviešu aizsarga Kristofera Binduļa, viesos ar 6:1 (4:0, 0:1, 2:0) sagrāva Pardubices ”Dinamo”. Savukārt Litvinovas ”Verva”, ārpus pieteikuma paliekot Latvijas izlases aizsargam Uvim Balinskim, izbraukumā ar 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) pieveica Liberecas ”Bili Tygri”.

Autors: Rainers Rogs Avots: Hokej.cz