Balinskis uguņo latviešu pārstāvēto klubu duelī, Zabusovs iemet uzvaras bullīti (VIDEO)

Čehijas Ekstralīgā šovakar lielisku spēli aizvadīja Latvijas izlases aizsargs Uvis Balinskis, kurš mačā pret latviešu uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvēto ”Mlada Boleslav” izcēlās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli. Tikmēr Patriks Zabusovs citā mačā realizēja uzvaru nesošo bullīti.

Balinska pārstāvētā Litvinovas ”Verva” mājās izcīnīja uzvaru ar 3:1 (0:1, 2:0, 1:0). Latviešu aizsargs pamatlaika vidū rezultatīvi asistēja komandas pirmajā vārtu guvumā un palīdzēja ”Verva” atklāt mača rezultātu, bet 55. minūtē viņš guva vārtus skaitliskajā vairākumā un panāca 3:1.

Balinskis laukumā pavadīja 23 minūtēs un 53 sekundes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1. Latvijas izlases aizsargs 39 spēlēs ir sakrājis 21 (9+12) punktu.

Tikmēr Bičevskis nospēlēja deviņas minūtes un četras sekundes, izpildot trīs metienus pa pretinieku vārtiem, pielietojot vienu spēka paņēmienu un uzvarot sešos no desmit (60%) iemetienu.

Citā spēlē Patrika Zabusova pārstāvētā Zlīnas ”Berani” savā laukumā ar 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja ”Olomouc”. Zabusovs iemeta uzvaru nesošo bullīti. Latviešu uzbrucējs izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem un ieguva negatīvu lietderības koeficientu -1.

Kristofera Binduļa pārstāvētā Česke Budejovices ”Motor”, spēlējot mājās, ar 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) apspēlēja Brno ”Kometa”. Latviešu aizsargs divas reizes meta pa vārtiem, bloķēja vienu pretinieku metienu, nopelnīja divas soda minūtes un ieguva pozitīvu lietderību +1.

Pamatīgu sagrāvi piedzīvoja uzbrucēja Mārtiņa Dzierkala pārstāvētā Pilzenes ”Škoda”, kas ar 1:6 (0:3, 0:1, 1:2) atzina Hradeckrāloves ”Mountfield” pārākumu. Dzierkals nevienu reizi neapdraudēja pretinieku vārtus, nopelnīja divas soda minūtes un maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Savukārt Vitkovices ”Ridera”, spēlējot bez savainotā uzbrucēja Roberta Bukarta, pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0) izbraukumā pieveica Prāgas ”Sparta”, kuras vārtus sargāja bijušais Rīgas ”Dinamo” vārtsargs Jūliuss Hudačeks.

Autors: Rainers Rogs Avots: Čehijas Ekstralīga