Balinskim vārti otrajā spēlē pēc kārtas, Bukarts rezultatīvs latviešu duelī

Čehijas Ekstralīgā ar gūtiem vārtiem otrajā spēlē pēc kārtas šovakar izcēlās Latvijas izlases aizsargs Uvis Balinskis. Tikmēr divu latviešu pārstāvēto klubu duelī Roberts Bukarts atzīmējās ar rezultatīvu piespēli mačā pret Mārtiņa Dzierkala pārstāvēto Pilzenes ”Škoda”.

Balinska pārstāvētā Litvinovas ”Verva” mājās ar 2:3 (2:0, 0:1, 0:1, 0:1) papildlaikā piekāpās Brno ”Kometa”. Tieši Balinskis mača 11. minūtē atklāja rezultātu un izcēlās ar gūtiem vārtiem otrajā spēlē pēc kārtas. Viņš atzīmējās ar septīto precīzo metienu sezonā.

Latviešu aizsargs laukumā pavadīja 22 minūtes un 42 sekundes (otrais lielākais spēles laiks komandā), kuru laikā izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem, no kuriem viens bija precīzs, un nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon Balinskis 35 mačos ir sakrājis 17 (7+10) punktus.

Divu latviešu hokejistu pārstāvēto klubu duelī aizsarga Gunta Galviņa un uzbrucēja Roberta Bukarta pārstāvētā Vitkovices ”Ridera” savā laukumā ar 4:2 (0:0, 1:1, 3:1) apspēlēja uzbrucēja Mārtiņa Dzierkala pārstāvēto Pilzenes ”Škoda”. Bukarts, spēlējot vairākumā, nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām asistēja komandas uzvaras vārtu guvumā.

Latviešu uzbrucējs uz ledus pavadīja 20 minūtes un divas sekundes, kuru laikā izpildīja četrus metienus pa viesu vārtiem, kā arī pielietoja vienu spēka paņēmienu un ieguva negatīvu lietderības koeficientu -1. Šosezon viņš sakrājis 25 (8+17) punktus.

Tikmēr Galviņš laukumā atradās 18 minūtes un 42 sekundes, izdarot divus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķējot trīs sāncenšu metienus un nopelnot negatīvu lietderības koeficientu -1.

Savukārt Dzierkals nospēlēja 21 minūti un četras sekundes, kuru laikā trīs reizes meta pa sāncenšu vārtiem un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Vēl vienā citā spēlē uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvētā ”Mlada Boleslav” izbraukumā ar 2:5 (2:0, 0:3, 0:2) atzina Hradeckrāloves ”Mountfield” pārākumu.

Bičevskis uz ledus pavadīja 16 minūtes un 38 sekundes, neizpildot nevienu metienu pa pretinieku vārtiem, taču bloķējot vienu sāncenšu metienu, uzvarot 13 no 25 (52%) iemetieniem, kā arī nopelnot divas soda minūtes un iegūstot negatīvu lietderības koeficientu -1.

Tikmēr Česke Budejovices ”Motor”, spēlējot bez latviešu aizsarga Kristofera Binduļa, viesos ar 5:1 sakāva (0:1, 3:0,  2:0) Prāgas ”Sparta”. Prāgas kluba vārtos neveiksmīgu maču aizvadīja KHL kluba Rīgas ”Dinamo” bijušais vārtsargs Aleksandrs Salāks, kurš ielaida četras ripas un 47. minūtē tika nomainīts.

Autors: Rainers Rogs Avots: Hokej.cz