Ukrainas hokejisti gaidāmajā sezonā OHL netiks uzskatīti par leģionāriem

Tuvojoties 2022./2023.gada sezonas Latvijas virslīgas jeb Optibet hokeja līgas (OHL) turnīram, šodien, 15. augustā Latvijas Hokeja federācija (LHF) organizēja čempionāta direktorātu, lai pārrunātu aktuālos jautājumus.

Uz sanāksmi bija ieradušies visi deviņi klubu pārstāvji, kā arī Lietuvas hokeja asociācija (AHL). Sapulces laikā tika apspriests čempionāta nolikums un kalendārs.

Sešas Latvijas un trīs Lietuvas komandas vēlreiz sanāksmes laikā apstiprināja savu dalību 2022./2023. gada čempionātā.

LHF un OHL čempionāta dalībnieki konceptuāli vienojās par gaidāmās sezonas nolikumu, kuru tuvākajā laikā izvērtēs Latvijas Hokeja federācijas valde.

Atsaucoties IIHF aicinājumam, OHL direktorātā tika nolemts, ka Ukrainas pilsoņi neskaitīsies kā leģionāri jeb ārvalstu hokejisti OHL čempionātā. Tikmēr Krievijas un Baltkrievijas spēlētājiem būs liegts startēt OHL čempionātā.

Nākamās sezonas OHL čempionāts startēs jau pavisam drīz – 3. septembrī.

Atgādināsim, ka Gaidāmajā OHL čempionātā savu dalību apstiprinājuši seši Latvijas klubi – HK “Prizma”, HS “Rīga”, HK “Zemgale/LLU”, “DLSS/Dinaburga”, “Mogo/LSPA” un “Dinamo Rīga”. Savukārt no Lietuvas spēlēs trīs komandas – “Kaunas City”, “Energija” un Viļņas “7BET-HOCKEY PUNKS”.

OHL izslēgšanas spēļu uzvarētājs tiks kronēts par Baltijas čempionu. Tikmēr vienības, kuras ieņemas augstākās pozīcijas no Latvijas un Lietuvas – būs atzītas par savu valstu čempioniem.

Nākamajā OHL sezonas čempionātā komandas aizvadīs četru apļu turnīru. Līdz ar to kopumā tiks izspēlētas 144 spēles.

OHL izslēgšanas turnīrā iekļūs astoņas komandas. Ceturtdaļfināls notiks līdz trīs uzvarām, bet pusfināls un cīņa par OHL galveno trofeju norisināsies līdz četriem panākumiem.

Augusta beigās norisināsies OHL pirmssezonas preses konference, kur komandas iepazīstinās ar savu sastāvu un pastāstīs par izvirzītajiem mērķiem.

Autors: Rainers Rogs Avots: LHF

Komentāri (0)