SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

TIKAI HOKEJAZINAS.COM

LHF sporta menedžeris Straupe: Latvijas klubiem bija bažas par lietuviešu līmeni

Jānis Straupe, Hokejazinas.com

Jānis Straupe | FOTO: OHL

Latvjas Hokeja federācijas (LHF) sporta menedžeris Jānis Straupe sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja par aizvadītajā vasarā pieņemto lēmumu “Optibet hokeja līgā, Baltijas čempionātā” (OHL) piesaistīt Lietuvas klubus, kā arī ieskicēja klubu un divu hokeja federāciju sadarbību čempionāta ietvaros.

Aizvadītajā nedēļā sākās jaunā OHL sezona, kurai šogad ir dots jauns nosaukums – “Optibet hokeja līga, Baltijas čempionāts”. OHL sezonā tiks aizvadīts četru apļu turnīrs. Izslēgšanas spēlēs iekļūs labākās astoņas komandas, bet pusfināls un finālsērija norisināsies līdz vienas komandas četrām uzvarām. Jānis Straupe, kurš pērn paralēli darbam LHF spēlēja “Prizma” sastāvā, atklāja starpsezonā notikušās klubu pārrunu nianses.

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!

“Viedokļu apmaiņu par Lietuvas komandu dalību OHL es nesauktu par domstarpībām. Skaidrs, ka sākotnēji par Lietuvas klubu dalību čempionātā runājām ar Latvijas klubiem. Latvijas klubiem bija bažas, kāds būs Lietuvas komandu sportiskais līmenis. Visi saprot, jo stiprāks hokejs reģionā, jo labāk un interesantāk ir visiem. Tāpat jautājumi bija arī par finansējumu. Ja aizvadītajā sezonā komandām bija braucieni uz Daugavpili un Liepāju, tad šosezon Rīgas komandām plānoti astoņi braucieni uz Lietuvas pilsētām.

LHF ar klubiem pārrunāja šos jautājumus. Neviens Latvijas klubs neteica Lietuvas komandu uzņemšanai čempionātā. Mums ir seši klubi, taču vēlētos vairāk, tādēļ arī spērām šādu soli.

OHL budžetu sadali veidos gan Latvijas, gan Lietuvas hokeja federācija. Piemēram, tiesnešu apmaksu segs federācijas, savukārt, kā klubi un federācijas palīdz viens otram, tas ir šo iesaistīto pušu pārziņā. Spēļu filmēšana un producēšana līgā ir vienota, savukārt tiesnešu nozīmēšana uz mačiem ir LHF pārziņā. Visās spēles Lietuvā, kurās piedalīsies kāda no Latvijas komandām, tiesās vismaz viens galvenais un viens līnijtiesnesis no Latvijas. Tāpat Lietuvas tiesneši brauks stažēties uz spēlēm Latvijā, neatkarīgi no tā, vai mačā piedalīsies kāda no Lietuvas komandām. Jāteic, ka abu valstu federāciju sadarbība ir plašākā mērogā. Arī Latvijas Jaunatnes un bērnu hokeja līgas turnīrā spēlē Lietuvas komandas, kurām gan ir specifiski noteikumi, lai mazliet pasargātu Latvijas komandu budžetus. Uzskatu, ka no sadarbības ar Lietuvas Hokeja federāciju ieguvēji būs visi. Mums ir jāpalīdz viņiem, savukārt lietuviešiem ir resursi, lai spēlētu Latvijā,” norādīja LHF pārstāvis.

Jānis Straupe sacīja, ka vasarā tika uzrunāti arī igauņi, tomēr viņi uz Baltijas čempionātu raudzījās skeptiski. Nedaudz vēlāk, kad čempionāts jau tuvojās, ziemeļu kaimiņi pēkšņi izrādījuši lielāku interesi, taču tālāki soļi nesekoja.

“Igauņi tika uzrunāti un viņiem piedāvājām iesaistīties čempionātā. Sākotnēji viņi šo piedāvājumu uztvēra skeptiski, taču, kad līgas paplašināšanās jau ieguva skaidrākas aprises, viņi izrādīja interesi, bet bija jau par vēlu. Jāpiebilst, ka runa ir tikai par dažām Igaunijas komandām. Paskatīsimies, kā veiksies jaunā sezonā, kāds būs sportiskais līmenis un kādas būs klubu atsauksmes par Baltijas čempionātu. Ceram, ka tas nebūs viena gada projekts.”

Savukārt, komentējot HK “Liepāja” aiziešanu no OHL, LHF sporta menedžeris cer uz kluba drīzu atgriešanos čempionātā.

“HK “Liepāja” ir viena no Latvijas hokeja stabilākajām vērtībām jau kopš 1998. gada. Liepājas nespēlēšana virslīgā, protams, ir zaudējums Latvijas hokejam, taču mēs ļoti ceram, ka liepājnieki drīz būs atpakal. HK “Liepāja” diezgan skaidri jau pirms Līgo svētkiem lika manīt, ka šosezon viņi OHL nespēlēs. Mēs veicām pārrunas ar kluba vadību, taču šogad viņu šeit nav,” sarunā ar “Hokejazinas.com” uzsvēra Jānis Straupe.

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)