TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Ābols pēc Latvijas zelta: Šis patlaban ir mūsu augstākais punkts

Artis Ābols, Hokejazinas.com

Artis Ābols / FOTO: Ruslans Antropovs

Par Latvijas čempioni hokejā 2021./22. gada sezonā pimdien kļuva Arta Ābola vadītā “Zemgale/LLU” komanda, kas Optibet hokeja līgas (OHL) finālsērijas ceturtajā spēlē izbraukumā ar 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) pārspēja “Olimp/Venta 2002” komandu un sērijā triumfēja ar 4-0.

Uzreiz pēc spēles Piņķos Artis Ābols labprāt piekrita sarunā ar “Hokejazinas.com” īsumā iziet cauri aizvadītajai play-off izcīņai un dalīties pārdomās par Latvijas čempionātu.

“Es arī neparedzēju sērijā mūsu uzvaru ar 4-0. Pretinieks pārsteidza, uzvarot pusfinālā “Mogo/LSPA” vienību, bet joprojām šiem “Olimp/Venta 2002” čaļiem “ir iekšā” – pieredze un meistarība. Bet atkārtošos, ka sauso uzvaru sērijā es negaidīju.

Ļoti iespējams, ka “Olimp/Venta” atstāja daudz spēka pusfinālā. Mēs tomēr bijām vairāk trenējušies nekā viņi. Mūsu pluss bija jaunība, taču play-off izcīņā finālā pieredzei arī ir liela nozīme. Piemēram, finālsērijas trešās spēles trešajā periodā puiši tik ļoti vēlējās uzvarēt, ka bija bail zaudēt. Ja tu sāc atkāpties, netiec līdzi pretiniekam, tad tas ir ceļš uz nekurieni. Tādēļ man ļoti liels prieks, ka šodien mēs solīdi nospēlējām un praktiski neko pretiniekam neatdevām,” izteicās treneris.

Jelgavnieki ar katru maču finālsērijā izskatījās pārliecinošāk. Artis Ābols šādam apgalvojumam piekrīt daļēji, sakot, ka sērijas laikā bija kritumi, tomēr komanda guva vārtus, savukārt, kad spēle gāja no rokas, komanda tieši pretēji – nonāca iedzinējos.

“Hokejs ir paradoksāls sporta veids. Finālsērijas pirmo spēli sākām slikti un nepārliecinoši, izpaudās “Olimp/Venta 2002” pieredze, taču vajadzēja iet un spēlēt. Spēlējām slikti, bet periodu uzvarējām 2:0. Tikmēr otrajā spēlē mēs pirmo trešdaļu aizvadījām daudz labāk, taču pēc spēlētām divdesmit minūtēm bijām zaudētājos. Šī ir tā hokeja burvība.

Cik no spēlētājiem finālā bija traumēti vai spēlēja ar savainojumiem? Mārtiņam Porejam bija savainojums [aizsargs finālā nespēlēja], trešajā mačā nepiedalījās Klāvs Veinbergs, šodien no rīta 38 grādu temperatūra bija Robertam Jekimovam, taču ārsti darīja visu, lai to “nosistu” lejā. Divas trešdaļas Roberts nospēlēja, bet trešo izlaida. Arī Kristapam Roķim un Patrikam Ozolam bija veselības problēmas, taču tas ir play-off. Latvijas play-off izcīņa neatšķiras no citās līgās spēlētājiem izslēgšanas mačiem. Emocijas visur ir vienādas. Es puišiem teicu, ja necienīsiet sevi, tad neviens jūs necienīs. Šis patlaban ir mūsu augstākais punkts. Šovakar bija pilna halle, es šeit esmu bijis arī kā spēlētājs, taču kā treneris nekad nebiju uzvarējis.

Pusfināli un fināls pilnajās hallēs priecē, un virslīgas līmenis nav zemē metams. Piepildītās halle parāda, ka līdzjutējiem ir interese. Iepriekšējo reizi šeit pilna halle bija, kad es spēlēju “Rīga 2000″ komandā pret Ogres ASK,” piebilda čempionu treneris, kurš par savu nākotni Jelgavas komandā runāja izvairīgi.

“Laiks rādīs. Patlaban varu teikt, ka prom es neraujos. Ja bus vērā ņemami piedāvājumi, es tos varu izvērtēt, taču jāatzīst, ka apzināti neko nemeklēju.”