Čukste: Somijā viss bija par 180 grādiem citādi nekā ”Dinamo”

Latviešu aizsargs Kārlis Čukste, kurš sezonas gaitā, netiekot uz Pekinas olimpiskajām spēlēm pozitīva Covid-19 testa rezultāta dēļ, no Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas ”Dinamo” pārcēlās uz Somijas spēcīgākās hokeja līgas (Liiga) komandu Lahti ”Pelicans”, intervijā portālam ”Sportacentrs.com” pastāstījis par spēlēšanu ”Pelicans” un salīdzinājis treniņu metodes Somijā ar treniņu metodēm Rīgā.

”Divas dienas pirms izlidošanas parādījās pozitīvs rezultāts, pēc tam visi pārējie bija negatīvi,” teica Čukste. ”Negribu izplatīt nekādas baumas – gan jau bija kovids, katram tomēr izpaužas citādi. Biju gatavs braukt uz Pekinu, bet – neaizbraucu. Tā vietā aizbraucu uz Lahti un izbaudīju savu laiku tur. Viss notiek tā, kā tam jānotiek. Protams, neviens nebūtu priecīgs, ja dažas dienas pirms izlidošanas atņem iespēju spēlēt olimpiādē. Īpaši, ja pats arī esi piedalījies kvalifikācijā. Taču – jādzīvo tālāk.”

”Somijā jutos komfortabli, līdz ar to izdevās labi nospēlēt. Protams, palīdzēja daudzi faktori – dienas režīms, parocīgais hokejs,” atzina aizsargs. ”Tas viss palīdzēja dabūt variantus uz nākamo sezonu.” Regulārajā čempionātā ”Pelicans” sastāvā Čukste piedalījās 15 spēlēs, kurās guva vienus vārtus un atdeva piecas rezultatīvas piespēles. Pēdējā regulārās sezonas mačā viņš izcēlās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli, palīdzot ”Pelicans” nodrošināt dalību izslēgšanas mačos. Trijās izslēgšanas spēlēs Čukste palika bez rezultativitātes punktiem.

Latviešu aizsargs norādīja, ka Somijā treniņu metodes ievērojami atšķīrās no tām, kas tika izmantotas, kad viņš spēlēja Rīgas ”Dinamo” rindās, kur 34 spēlēs atzīmējās tikai ar divām rezultatīvām piespēlēm. ”Ja dienas režīmu salīdzinām ar Rīgas “Dinamo”, kur tomēr bija padomju laiku treneris, tad Somijā viss bija par 180 grādiem citādi. Daudz brīvu dienu, tāpēc ķermenis jutās labi. Īpaši tas vajadzīgs sezonas izskaņā. Ar “Dinamo” trenēties sākām jūlijā, un ir nepieciešama arī atslodze. Treniņi mums nebija ilgi, parasti ap 40 minūtēm, toties ātrums bija divreiz lielāks. Pirmajā treniņā pat nedaudz nošokējos, kā visi lido.”

Autors: Rainers Rogs Avots: Sportacentrs.com

Komentāri (0)