Zviedrija uzsprāgst 3. periodā un sasniedz U-20 PČ finālu (VIDEO)

2024. gada U-20 pasaules čempionāta pusfināla spēlē mājiniece Zviedrijas U-20 izlase ar rezultātu 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) apspēlēja Čehijas vienaudžus.

Zviedrija pirmoreiz kopš 2018. gada iekļuva finālā.

Spēles rezultātu 7. minūtē atklāja Čehijas uzbrucējs Matijāšs Melovskis ar metienu no tuvas distances. Piecas minūtes vēlāk zviedru aizsargs Teo Lindšteins meta no zilās līnījas, vārtsargs ripu tvēra, taču tā izlēca ārā no ķērājcimda un ielidoja vārtos – 1:1.

Otrās trešdaļas sākumā perspektīvais zviedru aizsargs Aksels Sandīns Pelika ar uzmetienu no zilās līnijas izvirzīja Zviedriju vadībā. Piecas minūtes vēlāk Tomāšs Cibuļka saņēma piespēli no aizvārtes un ar spēcīgu metienu no iemetienu apļa ieraidīja ripu zviedru vārtos.

Trešajā periodā Zviedrija uguņoja. Piektajā minūtē Jonatans Lekerimaki realizēja vairākumu ar precīzu metienu. 12. minūtē Noa Ostlunds izlauzās vienatnē pret vārtsargu, kuru veiksmīgi pārspēja. Punktu mačam 62 sekundes vēlāk pielika Lekerimaki ar otro vārtu guvumu spēlē.

Zviedrijas vārtsargs Hugo Havelids atvairīja 23 no 25 metieniem, kamēr Čehijas vārtu vīrs Mihaels Hrabals tika galā ar 26 no 31 metiena.

Jau rītdien, 5. janvārī, norisināsies cīņa par medaļām – plkst. 15.00 notiks spēle par 3. vietu, bet plkst. 19.30 fināls.

Pēc šī vakara otrās pusfināla cīņas starp ASV un Somiju, noskaidrosies, kas stāsies pretī Zviedrijai finālā, un kam nāksies spēkoties ar Čehiju par bronzas medaļām.