Somijas U-20 izlase sarūgtina Latvijas pāridarītāju Zviedriju, mājinieki pārspēj čehus (VIDEO)

Aizvadītajā naktī Kanādas pilsētā Edmontonā notiekošajā U-20 pasaules čempionātā tika noskaidrotas abas finālistes. Par zelta godalgām cīnīsies mājiniece Kanāda un Somijas jaunie hokejisti. Tikmēr bronzas medaļu īpašniece tiks noskaidrota Čehijas un Zviedrijas izlašu duelī.

Pirmajā pusfināla pārī turnīra mājiniece Kanāda ar 5:2 (2:0, 2:0, 1:2) pārspēja Čehijas U-20 valstsvienību. Laukuma saimnieki jau 16. minūtē panāca 2:0, bet otrajā trešdaļā realizēja divus skaitliskos vairākumus un pirms trešā perioda atradās pārliecinošā vadībā ar 4:0. Pēdējā trešdaļā Čehijas hokejistiem izdevās atgūt divus vārtus un samazināt rezultāta starpību (2:4), taču tuvāk pietuvoties pretiniekiem viņiem neizdevās. Pamatlaika izskaņā mājinieki guva piektos vārtus un panāca 5:2.

Uzvarētāju rindās divi hokejisti sakrāja pa trīs rezultativitātes punktiem. Kents Džonsons guva vārtus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, bet Olens Zelvegers atzīmējās ar trim rezultatīvām piespēlēm. Tikmēr Logans Stankovens panākumu kaldināja ar vārtiem un rezultatīvu piespēli. Savukārt Čehijas sastāvā rezultatīvākais bija Jirži Kuličs, kurš asistēja abos komandas vārtu guvumos.

Tikmēr otrā pusfināla mačā Somijas U-20 valstsvienība ar minimālo 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) pieveica Latvijas izlases ceturtdaļfināla pāridarītāju Zviedriju. Izšķirošos vārtus somi iemeta 26. minūtē, kad, precīzam esot aizsargam Kasperam Putio, realizēja skaitlisko vairākumu un sodīja zviedrus par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Somijas valstsvienības vārtos nepārspējams bija Juha Jatkola, kurš atvairīja visus 23 pretinieku izpildītos metienus. Tikmēr Zviedrijas izlases vārtos lielisku sniegumu demonstrēja Jespers Valšteds, kurš tika galā ar 27 no 28 (96,4%) sāncenšu metieniem.

Visas medaļnieces tiks noskaidrotas jau gaidāmajā naktī. Pulksten 23:00 pēc Latvijas laika Čehija un Zviedrija šovakar uzsāks cīņu par bronzas godalgām, bet fināla sākums starp turnīra mājinieci Kanādu un Somiju paredzēts pulksten 3:00. Abas spēles tiešraidē demonstrēs kanāls TV6.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF