Čehijas U-20 izlase izglābjas pamatlaika pēdējā minūtē un iekļūst finālā (VIDEO)

Kanādā notiekošajā U-20 pasaules čempionātā hokejā noskaidrota pirmā fināliste. Par to kļuvusi Čehijas U-20 valstsvienība, kas pusfinālā aizraujošā mačā, panākot izlīdzinājumu pamatlaika pēdējā minūtē, papildlaikā ar 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 1:0) apspēlēja Zviedrijas vienaudžus.

Latvijas izlases uzbrucēja Renāra Krastenberga komandas biedrs ”Sodertalje” rindās Ludvings Jansons, izdarot metienu bez ripas apturēšanas, 22. minūtē guva savus ceturtos vārtus turnīrā un izvirzīja Zviedrijas U-20 izlasi vadībā ar 1:0.

Zviedri ilgi atradās vadībā ar minimālu pārsvaru un bija ļoti tuvu uzvarai. Pamatlaika izskaņā Čehijas U-20 valstsvienība ķērās pie pēdējā cerību salmiņa un nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Tas atmaksājās pamatlaika pēdējā minūtē – Dāvids Jiričeks līdzīgā manierē kā Jansons 38,8 sekundes līdz pamatlaika beigām panāca 1:1.

Uzvarētājas noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks. Tajā Zviedrijas jaunie hokejisti izpildīja piecus metienus pa pretinieku vārtiem, kamēr čehi tikai divas reizes apdraudēja sāncenšu vārtu drošību, taču ar to pietika, lai uzvarētu. Mača 70. minūtē Čehijas U-20 izlasei uzvaru atnesa Jirži Kulihs – 2:1.

Tādējādi čehi iekļuva U-20 pasaules čempionāta finālā. Čehijas juniori iepriekšējo reizi pasaules čempionāta finālā spēlēja 2001. gadā, kad toreiz ar 2:1 pieveica Somijas vienaudžus. Šoreiz čehiem mačā par zelta godalgām pretī stāsies mājiniece Kanāda vai ASV jaunie hokejisti.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF