Zināms, kuri šogad komentēs PČ spēles

Pasaules čempionāts hokejā 2022. gadā risināsies no 13. līdz 29. maijam Somijas pilsētās Helsinkos un Tamperē. Iespēju sekot līdz lielajam hokeja notikumam ikkatram līdzjutējam būs “Tet” un Latvijas Televīzijas (LTV) kanālos LTV7, 360TV, 8TV un visu diennakti pop-up kanālā “360TV Hokejs”, vēsta portāls ”Lsm.lv”.

Pasaulē 16 spēcīgākās hokeja komandas čempionātā aizvadīs 64 spēles – visu šo spēļu tiešraides HD kvalitātē būs pieejamas kādā no kanāliem: 360TV (17 spēļu tiešraides), 8TV (17 spēļu tiešraides ar komentāru krievu valodā), pop-up kanālā 360TV Hokejs (33 spēļu tiešraides), kā arī Latvijas Televīzijas kanālā LTV7 (19 spēļu tiešraides).

Latvijas izlases spēļu tiešraides varēs vērot LTV7, izslēgšanas turnīra spēlēs par medaļām pārraidīs 360TV, “360TV Hokejs”, 8TV un LTV7, savukārt cīņu par bronzu pārradīs “360TV Hokejs” un čempionāta noslēdzošo spēli, kurā noskaidrosies spēcīgākā komanda, varēs redzēt gan LTV7, gan 360TV, 8TV, “360TV Hokejs”. Visi hokeja svētkus pārraidošie kanāli būs pieejami “Tet” televīzijas skatītājiem.

Latvijas hokeja izlase A grupā ir kopš 1997. gada un mēs vēl aizvien esam viena no 16 hokeja lielvalstīm – tas ir cienījams panākums,” uzsvēra LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Priede. “Latvijas Televīzija jūt atbildību pret skatītājiem sniegt iespēju tiešraidē redzēt tieši Latvijas hokeja izlases spēles, kā arī pēc tam kopīgi just līdzi čempionāta iznākumam noslēdzošajās fināla spēlēs. Zinām, ka sporta fani gaida šos hokeja svētkus. To apliecina nemainīgi augstie LTV7 popularitātes rādītāji pasaules čempionāta laikā. LTV komanda parūpēsies par to, lai ikviena līdzjutēja pieslēgšanās Latvijas izlases komandai un spraigajām Hokeja studijas diskusijām noris kvalitatīvi un baudāmi.”

Savukārt “Tet” valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks uzsvēra, ka Latvijas hokeja izlase ik gadu līdzjutējiem liek aizturēt elpu, vai tie būtu izcili momenti un nospēlētas spēles vai kopīgs pārdzīvojums. “Maijs, kā ierasts, atnesīs sportisku cerību devu un paies hokeja zīmē, kad pasaules izcilākie hokejisti radīs hokeja svētkus, ko sadarbībā ar Latvijas Televīziju caur ekrāniem nodosim līdzjutējiem. Lai cīņas spars un veiksme!,” pauda Tatarčuks.

Čempionātā A apakšgrupas spēles notiks Helsinkos, tiekoties Kanādas, Vācijas, Šveices, Slovākijas, Dānijas, Kazahstānas, Itālijas un Francijas komandām, savukārt B apakšgrupa, kur iekļauta arī Latvijas izlase, spēlēs Tamperē ar Somijas, ASV, Čehijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Lielbritānijas un Austrijas komandu dalību. Cīņas B apakšgrupā atklās Latvijas valstsvienības spēle pret ASV – LTV7 to rādīs 13. maijā plkst. 17.20 pēc Latvijas laika.

Arī šogad čempionāta laikā būs LTV7 “Hokeja studija” pirms, pēc Latvijas izlases spēlēm un to laikā, sniedzot iespēju dzirdēt ekspertu viedokļus, treneru un spēlētāju komentārus, prognozes, spēļu analīzi, kā arī redzēt labākos spēļu momentus un čempionāta aizkulises. Studijā būs LTV sporta žurnālists Dāvids Ernštreits un hokeja eksperti Edgars Masaļskis un Oļegs Sorokins. Aktualitātēm varēs sekot arī Latvijas Televīzijas un “Tet+” sociālajos tīklos un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

LTV un “Tet” televīzijās spēles komentēs profesionāli hokeja pārzinātāji. Zināmākie no tiem būs bijušie hokejisti, kuri arī savulaik pārstāvējuši Latvijas godu čempionātos. Spēles latviešu valodā komentēs Krišjānis Rēdlihs, Oļegs Sorokins, Edgars Masaļskis, Herberts Vasiļjevs un Ģirts Ankipāns. Savukārt bijušie hokejisti Atvars Tribuncovs, Aleksandrs Ņiživijs un profesionālie sporta pārzinātāji Maksims un Aleksejs Širokovi spēļu gaitai sekos līdzi krievu valodā. Tāpat spēles komentēs žurnālisti Jānis Stepītis un Andris Auziņš.

Vēl pirms čempionāta atklāšanas līdzjutēju iesildīšanos nodrošinās “Tet” īpaši hokeja svētkiem izveidotais pop-up kanāls “360TV Hokejs”. Kanāls sāks darboties 6. maijā un, iesildoties gaidāmajiem mačiem, atkārtos pagājušā pasaules čempionāta aizraujošākās komandu tikšanās.

“Tet” un Latvijas Televīzijas pārraides tiesības nodrošina vienošanās ar Starptautiskās hokeja federācijas pasaules čempionāta hokejā ekskluzīvo mediju un mārketinga partneri “Infront Sports & Media”. Vienošanās paredz pārraides tiesības līdz 2023. gadam.

Autors: Rainers Rogs Avots: LSM

Komentāri (0)