Vītoliņš: Spēlētāji pēc čempionāta paraksta labus līgumus un visi būs pieejami

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš intervijā ar “900 sekundes” runāja par jauno līgumu ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF), iespējamo darbu klubā un gatavošanos nākamajai sezonai.

“Satiec cilvēkus, vienmēr kaut kas parādas, vienmēr kāds grib parunāties un uzaicināt, vienmēr nāk atmiņā tie patīkamie brīži. Puišiem tas ir savādāk, liekākā daļa gatavojas sezonai un jau aizbraukuši. Es vēl varu atļauties to atcerēties. Tie mirkļi vēl ilgi paliks atmiņā,” atklāja treneris.

“Darbs man patīk, paldies federācijai par uzticēšanos, es domāju, ka mēs ļoti labi pastrādājām. Lielu diskusiju par līgumu nebija, tikai nianses, vienojāmies diezgan ātri. Hokejs man vienmēr ir bijis hobijs, sirdslieta, darbs,” vēstīja Vītoliņš.

“Līgums it kā atļauj apvienot darbu ar klubu, bet nav tik viegli to atrast. Ja atrodi klubu, kas tevi apmierina, būs diezgan augsti mērķi, kas rada mazas problēmas ar izlasi. Es vienmēr teicu, ka izlase būs prioritāte un, ja dabūju labu klubu, pirmās divas sagatavošanās posma nedēļas var izkrist. Varbūt arī šogad bija plusiņš, ka biju jau no pirmās dienas. Lēnā garā visi tika iepazīti, bija laiks parunāties un tas izpaliks, ja būs klubu darbs,” sprieda Latvijas izlases galvenais treneris.

“Nākamais etaps ir novembra pauze. Darīsim kā pagājušogad, ņemsim jaunos spēlētājus ar perspektīvu uz nākotni, līdz 25 gadiem. Varbūt viens vai divi spēlētāji virs 25, gribas arī redzēt kādu, kas izlasē bija trešās maiņas spēlētājs, lai redzētu, ko viņš varētu izdarīt kā līderis. Jau tagad skatāmies, kurš kuros klubos spēlē, kam ir līgums, kurš varētu tikt,” nākotnes plānus izklāstīja Vītoliņš.

“Līdz šim nav bijuši tādi, kas šaubas. Pēdējais bija mājas čempionāts, visi tur gribēja spēlēt. Domāju, ka viennozīmīgi visi redz, ka viss atkarīgs tikai no mums. Arī tie līgumi, kas noslēgti, rada pozitīvu nākotnes bildi. Kristiāns Rubīns atgriezās no Amerikas Zviedrijā, Rūdolfs Balcers parakstīja līgumu Cīrihē, kas, manuprāt, ir labākais klubs Eiropā. Mārtiņš Dzierkals, Kārlis Čukste, Miks Indrašis arī Zviedrijā. Domāju, ka tā ir pozitīva bilance, spēlētāji pēc čempionāta paraksta labus līgumus un visi būs pieejami,” uzskatīja speciālists.

Vītoliņš trenējis Latvijas hokeja izlasi kopš 2021. gada olimpiskās kvalifikācijas turnīra Rīgā, kad izdevās izcīnīt ceļazīmi uz 2022. gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Pekinā gan Latvijas izlase palika priekšpēdējā, 11. pozīcijā.

2022. gada pasaules čempionātā Latvijas valstsvienība ierindojās desmitajā vietā, bet 2023. gada turnīrā Harija Vītoliņa vadītajai komandai pirmo reizi vēsturē izdevās iekļūt pusfinālā, kā arī izcīnīt bronzas godalgas.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: 900 sekundes

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)