SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

Vītoliņš: Šajā čempionātā daudz kas notika pirmo reizi, jaunas emocijas radās visu laiku

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš intervijā raidījumam “Sporta Studija” dalījās ar savām domām par 2023. gada pasaules hokeja čempionātā iegūtajām bronzas medaļām un svinīgo hokejistu sagaidīšanu Rīgā.

“Ir tāda gandarījuma sajūta par labi padarītu darbu. Tagad mēs laikam lēnām sākam saprast, ko mēs esam izdarījuši. Kad mēs tos tūkstošus redzējām uz ielas, atbalstu, prieka asaras, sajūti, ka laikam padarīts labs darbs un jūties gandarīts,” izteicās galvenais treneris.

“Trakākais svinēšanas posms kopš visi izlēcām uz ledus bija līdz ģērbtuvei. Ballīte bija normāla, mēs zinājām, ka rīt lidojam prom. Komanda apsēdās ar radiem, draugiem, sievām, draudzenēm, bērniem. Pasniedzām Šilovam balvu, Latvijas prezidents piedalījās vakariņās,” atklāja Vītoliņš.

“Kad pilots paziņoja, ka taisīsim goda apli, tas bija pārsteigums. Tik zemu virs Rīgas, nevajadzēja ne tālskati, redzējām tās tūkstošu masas, kas jau stāvēja ap Brīvības pieminekli. Šajā čempionātā daudz kas notika pirmo reizi, jaunas emocijas radās visu laiku. Tas bija iespaidīgi,” sprieda treneris.

Hokejazinas.com” iepriekš ziņoja, ka Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē par  bronzas medaļu ar rezultātu 4:3 papildlaikā izcīnīja uzvaru pār ASV komandu. Latvijas valstsvienība aizvadīja labāko turnīru tās vēsturē. Iepriekš labākais sasniegums izlasei bija septītā vieta, ko izdevās sasniegt jau pirmajā A grupas čempionātā 1997. gadā.

Čempionātu Latvijas izlase sāka ar zaudējumu Kanādas un Slovākijas izlasēm, bet izcīnīja piecas uzvaras atlikušajos grupu turnīra mačos, pirmo reizi vēsturē apspēlējot Čehijas valstsvienību, kā arī pieveicot Norvēģijas, Slovēnijas, Kazahstānas un Šveices komandas.

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlase pārspēja Zviedrijas izlasi, bet pusfinālā sīvā cīņā piekāpās Kanādas vienībai.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisinājās no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņēma arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisinājās Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisinājās no 12. maija līdz 28. maijam.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: Sporta Studija

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)