Vītoliņš: Pirms PČ ļoti grūts lēmums būs par Danu Ločmeli

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā ar “Rīta Panorāma” atklāja lielāko problēmu pirms gaidāmā 2024. gada pasaules čempionāta.

“Par Danu Ločmeli būs ļoti grūts jautājums, jo viņš šīs spēles [pret Austrijas izlasi – Hokejazinas] nospēlēja ļoti labi. Bijām pārsteigti par to, ka pēc pārlidojuma viņš uzreiz nākamajā dienā piedalījās spēlē. Problēma ir tāda, ka Danam ir divu spēļu diskvalifikācija. Ja mēs atbrīvosim vietu, piemēram, Teodoram Bļugeram vai Uvim Balinskim, tad maksimums varam pieteikt tikai 20 spēlētājus. Ja tajā skaitā ir Ločmelis, tad mēs paliekam ar 19 spēlētājiem. Pirmās spēles mums ir ļoti svarīgas, tā kā jāskatās, kāda būs situācija. Izvēle būs grūta,” dalās Vītoliņš.

Atgādinām, ka Ločmelis saņēma divu spēļu diskvalifikāciju 2024. gada U-20 pasaules čempionāta mačā pret ASV U-20 izlasi.

Tā kā Ločmelim vecums vairāk neļauj piedalīties U-20 pasaules čempionātos, sods būs jāizcieš pieaugušo pasaules čempionātā. Ja Ločmelis tiks iekļauts Latvijas hokeja izlases sastāvā gaidāmajām pasaules meistarsacīkstēm Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā, Ločmelis nevarēs piedalīties pirmajās divās spēlēs. Ja tas nenotiks 2024. gadā, tad sods pārcelsies uz 2025. gadu.

20 gadus vecais uzbrucējs pārstāvēja Latvijas hokeja izlasi 2023. gada pasaules čempionātā, izcīnot bronzas medaļu. Ločmelis deviņās spēlēs guva divus vārtus un atdeva vienu piespēli.

Vītoliņš arī dalījās pārdomās par valstsvienības spēlētāju sniegumu šosezon – pirmajā gadā pēc medaļu izcīnīšanas.

“Es domāju, ka puišiem šis gads viennozīmīgi ir palīdzējis. Ja paskatāmies uz līgumiem, kurus esam dabūjuši, kur puiši spēlē. Mārtiņš Dzierkals, Rūdolfs Balcers, Kristiāns Rubīns, viņi visi dabūjuši līgumus pateicoties bronzas medaļām. Arī Uvja Balinska debija NHL, pirmajās spēlēs pieminēja, ka viņš ir bronzas medaļnieks. Mūs novērtē. Šosezon no mūsējiem Eiropā visspilgtāk spēlē Balcers, viņam ir labs līgums Cīrihes “Lions”. Mikam Indrašim, manuprāt, šī ir labākā sezona karjerā.

Lielākā daļa no tā [bronzas] sastāva vēljoprojām spēlē dažādu valstu finālos vai pusfinālos. Pašlaik mums ir visai jauns sastāvs, puiši centīgi. Jo ilgāk viņi spēlē, jo labākā spēļu ritmā. Bet būs jāskatās, kādā fiziskā sagatavotībā viņi atbrauks. Nesen Čehijā sezonu noslēdza Kristaps Zīle un Jānis Jaks, taču aptuveni nedēļu aizņems formalitāšu sakārtošana,” saka Vītoliņš.

Latvijas izlasē šogad notika izmaiņas treneru korpusā, kad Arti Ābolu nomainīja somu speciālists Ville Peltonens.

“Mums vajadzēja kaut ko pamainīt, lai rastos jaunas idejas. Puišiem šī maiņa, domāju, ka būs ļoti pozitīva. Arī mums – treneriem – interesanti, ko jauns cilvēks pateiks par komandu, kur viņš nevienu nepazīst,” par trenera maiņu stāsta Vītoliņš.

Latvijas izlase jau 10. un 11. aprīlī “Arēnā Rīga” aizvadīs pārbaudes spēles pret Somijas valstsvienību.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Latvijas Televīzija

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)