Vītoliņš: Pasaules čempionāts nav kļuvis vājāks, bet mēs esam palikuši stiprāki

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā ar “Latvijas Televīziju” pastāstīja par Latvijas hokeja līmeni un gaidāmo pasaules čempionātu.

Atgādinām, ka 2023. gada pasaules čempionātā Latvija pirmoreiz vēsturē izcīnīja bronzas medaļas.

“Es nosapņoju, ka mēs dabūsim medaļas. Ticiet saviem sapņiem, jo tie piepildīsies. Hokeja čempionāts nav palicis vājāks, bet mēs esam kļuvuši stiprāki. Nacionālais faktors nacionālā izlasē, manuprāt, nospēlēja ļoti lielu lomu. Man uzreiz atbildības sajūta ir lielāka pret komandu, jo savas valsts izlases priekšā tev ir lielāka atbildība,” saka Vītoliņš.

Vītoliņš arī uzsvēra, ka līdzjūtēju atbalsts spēlē ļoti lielu lomu.

“Jau sākumā gribas redzēt to ticību, kas bieži vien ir tikai pēc uzvarām. Mēs visi esam viena komanda un tā tam būtu jābūt visu laiku. Pat ja rezultāts vienmēr nav tāds, kā mēs to vēlētos, bet tik un tā gribas redzēt un just šo ticību mums.

Faniem vienmēr ir liela nozīme un spēlēt pie tukšām tribīnēm ir grūti. Mēs spēlējam priekš cilvēkiem un mums ir nepieciešams atbalsts. Tās skaņas, kas rada to adrenalīnu, spiež mūs iet uz priekšu,” fanu nozīmīgumu komentē treneris.

Vītoliņš arī norādīja, ka valstsvienībā uz gaidāmo pasaules čempionātu prasības būs augstas. Ja hokejisti ieguldīs darbu, tad tas atmaksāsies.

“Tas ir sports, un es zinu, ka būs sāpīgi zaudējumi un pārmetumi. Jo, cik tu tagad esi labs, tik būsi atkal slikts – tas ir neizbēgami, tu nevari visu laiku iet uz augšu. Mans uzdevums ir saglabāt to attieksmi no spēlētāju puses, to izpratni, ka te ir izlase, nevis klubs, ka te mēs visi esam kopā, ka mēs varam viens otram uzticēties.

Es domāju, ka viennozīmīgi uzvarām jābūt vairāk nekā zaudējumiem. Un, ja tās uzvaras būs vismaz par vienu vairāk nekā zaudējumi, tad, spriežot pēc pasaules čempionāta, lai skatītāji paši izrēķina,” pauda Vītoliņš.

2024. gada pasaules čempionāts norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā no 10. līdz 26. maijam. Latvija spēkosies B grupā, kas mačus aizvadīs Ostravā. Latvijai būs jāaizvada spēles pret ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Franciju, Kazahstānu un Poliju.

Autors: Rems Ratņikovs Avots: Latvijas Televīzija

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)