SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Saņemt

TIKAI HOKEJAZINAS.COM

Vītoliņš par asistentiem: Kandidātu vidū bija arī zviedrs un daži Šveices treneri

Harijs Vitolins,hokejazinas.com

Harijs Vītoliņš | FOTO: LHF

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš sarunā ar “Hokejazinas.com” pastāstīja par gaidāmo valstsvienības turnīru Norvēģijā, kā arī dalījās pārdomās par saviem jaunajiem palīgiem treneru korpusā – Lauri Dārziņu un somu treneri Petteri Nummelinu. Tāpat treneris piebilda, ka viens no izlases treneriem Artis Ābols novembra pauzē aizvadīs U-20 nometni, tādēļ nedosies ar valstsvienību uz Norvēģiju.

Latvijas izlase nākamajā nedēļā piedalīsies “MECA Hockey Games 2022” turnīrā Norvēģijā, kur 10. novembrī tiksies ar mājiniekiem norvēģiem, bet dienu vēlāk ar Dānijas izlasi. Latvijas izlases galvenajam trenerim Harijam Vītoliņam turnīrā Trondheimā būs divi jauni asistenti.

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!

“Izlasei bija nepieciešams aizsargu treneris. Man pašam bija vairāki kandidāti un dažus no viņiem man arī ieteica. Petteri zināju kā spēlētāju, jo pats Šveicē agrāk pret viņu spēlēju. Tajā laikā labāka aizsarga par viņu nebija. Būdams aizsargs, viņš divas sezonas bija rezultatīvākais līgas hokejists. Viņam ir ļoti liela pieredze, un no tā mēs noteikti kaut ko iegūsim. Mūsu sarunā viņš nevienu reizi neieminējās par algu. Par viņu saņēmu labas atsauksmes. Satikāmies, un viņš uzreiz izrādīja interesi par darbu izlasē. Nummelins teica, ka ir gods būt kādā no elites izlasēm. Vēl kandidātu lokā bija zviedrs un arī daži šveicieši, kuri beiguši karjeru, taču Petteri CV bija interesantāks. Domāju, ka viņam būs kas tāds, kas palīdzēs būt mums labākiem.

Nummelins pagaidām mums palīdzēs tikai novembra turnīrā, jo decembra pauzē viņa pārstāvētais klubs “Ajoie” palūdza trenerim palikt Šveicē, taču pirms nākamā gada pasaules čempionāta Rīgā somu speciālists būs ar izlasi jau sagatavošanās posmā. Norvēģijas turnīrā aprunāsimies un sapratīsim, kad tieši viņš varēs pavasarī pievienoties darbam valstsvienībā.

Savukārt, ja runājam par Lauri Dārziņu, tad uzskatu, ka viņš ir personība, kurš daudzus gadus spēlēja Latvijas izlasē, kā arī labi aizvadīja olimpisko turnīru. Uzskatu, ka Laurim ir ko parādīt jaunajai paaudzei, un ir labi, ka šajā novembra ciklā izlasē būs vairāki gados jauni spēlētāji, kuriem viņš varēs kaut ko ieteikt. Gan jau arī mēs – treneri, no viņa kaut ko jaunu uzzināsim un otrādāk. Diskusijas vienmēr ir nepieciešamas.”

Vītoliņš teic, ka gaidāmajā turnīrā vēlas dot iespēju sevi apliecināt gados jaunajiem spēlētājiem. Treneris vēlētos izlases rindās redzēt spēlētājus vecumā līdz 25 gadiem, taču savainojumi ieviesuši korekcijas un būs arī pa kādam vecākam hokejistam.

“Gribējās redzēt Haraldu Egli no “Langenthal” kluba Šveicē. Viņu pirmo reizi darbībā redzēju Rīgā olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, taču Haraldam ir neliels savainojums, un viņš palūdza, vai nevar novembra brīvajā nedēļā palikt Šveicē, lai sadziedētu to. Ilgi nav redzēts Georgs Golovkovs, kurš katru gadu progresē un spēlē labākās līgās. Vēlos redzēt komandā spēlētājus līdz 25 gadu vecumam, taču būs arī daži vecāki hokejisti. Piemēram, būs aizsargs Kristofers Bindulis no Čehijas, kurš pirms olimpiskā kvalifikācijas turnīra neiekļuva izlasē. Gribu redzēt, ko viņš spēj paveikt laukumā un kādā līmenī spēlē. Tāpat būs Mārtiņš Dzierkals un Renārs Krastenbergs. Savainojumu dēļ izkrita šoreiz ārā Ņikita Mateiko un Ernests Ošenieks.

Tikmēr vārtsargu līnijā būs Ēriks Vītols un Rūdolfs Lazdiņš – dosim viņiem iespēju sevi pierādīt. Runāju ar Ivaru Punnenovu un teicu, ja uzskati, ka ir nepieciešama papildu spēļu prakse, tad viennozīmīgi vari braukt uz Norvēģiju, taču Ivars labprāt paņemtu šoreiz pauzi, jo viņam Šveicē bija daudz spēļu, kurās nācās krietni pasvīst.

Šosezon klātienē esmu redzējis gandrīz visus Šveicē spēlējošos latviešu hokejistus. Tāpat nesen biju arī pie Mika Indraša Vācijā, bet rīt braukšu apskatīties Ronalda Ķēniņa un Ivara Punnenova spēli Šveices čempionātā. Nav sanācis redzēt klātienē Oskaru Lapinski, bet jau sazvanījos ar viņu un pēc novembra pauzes aizbraukšu apskatīties klātienē viņa spēli,” sarunā ar “Hokejazinas.com” piebilda Vītoliņš.

 

 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  5 X €10 LIKMES BEZ RISKA
Komentāri (0)