Vītoliņš: Izlasei PČ nepalīdzēs Kalniņš, iespējams, arī Punnenovs

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš šodien preses konferencē sacīja, ka pirmdien sāksies oficiālā izlases treniņnometne, bet jau tagad vairāki spēlētāji sākuši treniņus.

“Esam jau trīs nedēļas uz ledus, ir daudzi jaunie no ASV, kurus skatījāmies aizvadītajā nedēļā. Arī U-18 spēlētāji ir iesaistīti. Nākamnedēļ sāksim oficiālos treniņus. Pirmdien sāks 22 spēlētāji un ar katru dienu kāds nāks klāt,” izteicās izlases galvenais treneris.

Aizsargs Kristaps Sotnieks savainojuma dēļ nevarēja valstsvienībai palīdzēt olimpiskajās spēlēs. Treneris sacīja, ka aizsargs ir gatavs piedalīties pasaules čempionātā Somijā.

“Kristaps Sotnieks jūtas labi, jau no pirmās dienas viņš ir kopā ar mums. Viņš ir atkopies un gatavs cīnīties par vietu sastāvā. Uvis Balinskis izkrīt, viņam pirmdien tiks veikta operācija. Viņš konsultējās ar ārstiem, kuri teica, ka jātaisa operācija, atlikt nevarot. Arī Oskars Cibuļskis savainots – viņam sāp mugura, viņš spēlējis pēdējos mačus ar zālēm un domā, ka “neizvilks pavasari”.”

Palīdzēt izlasei nevarēs arī aizsargs Kristiāns Rubīns, kuram pēc sezonas beigsies līgums. Aizsargs pēc sezonas plāno palikt Ziemeļamerikā. Tāpat treneris norādīja, ka valstsvienībai būs jāiztiek bez vārtsarga Jāņa Kalniņa un, iespējams, arī Ivara Punnevova.

“Jānis Kalniņš ir atteicies spēlēt izlasē. Ivars Punnenovs runās ar komandas ārstu, viņš ir jaunā komandā. Maz ticams, ka Ivars varēs palīdzēt. Ir neskaidrības, bet gribas mainīt pieeju. Spēlētājam jāsaprot, ka izlasē nav jālūdzas spēlēt. Viņiem jāsaprot, ka viņi brauc uz izlasi. Nav pareizi iesākt sarunu ar jautājumu, kurā pārī es spēlēšu. Ja nāk ar šadiem jautājumiem… Nav neaizvietojamu spēlētāju. Ja brauc uz izlasi, cīnies par vietu sastāvā,” izteicās Vītoliņš, piebilstot, ka kandidēt uz vietu sastāvā ir gatavs arī Roberts Bukarts, kuram tāpat kā Sotniekam savainojuma dēļ olimpiskās spēles gāja secen.

“Roberts Bukarts sāka pirmdien treniņus, bet šodien pārbaudes spēlē nepiedalījās. Viņš strādā kopā ar komandu,” piebilda Vītoliņš.

Gatavošanās posma ietvaros Latvijas izlase kopumā aizvadīs sešas pārbaudes spēles, divreiz tiekoties ar Franciju, Šveici un Kazahstānu.

Autors: Mārtiņš Lācis

Komentāri (0)